Vyhledávání

Benešovsko

Benešovsko

Druhý nejrozlehlejší středočeský okres, rozprostírající se mezi řekou Sázavou a bájnou horou Blaník, skrývá rozlehlé lesy, tajemné hradní zříceniny i hojně navštěvované hrady a zámky.

Navštivte pohádkové zámky Konopiště a Jemniště, majestátní hrad Český Šternberk i méně známý zámeček Vrchotovy Janovice. Pokud by se vám zachtělo vyzkoušet si šlechtický život na vlastní kůži, ubytovat se můžete v některém šlechtickém hotelu na zámcích Ratměřice, Čechtice, a dokonce i na samotném Jemništi.

Za vidění stojí také malebné náměstí a zřícenina minoritského kláštera ve městě Benešov. Vlašim zase láká k procházce zámeckým parkem, jehož vstupy stráží rozmanité brány, a který ukrývá unikátní Čínský pavilon. Sázavský klášter s torzem katedrály je magickou dominantou městečka Sázava, ve kterém sídlí také sklářská Huť František.

Na Benešovsku naleznete hustou síť cyklotras a naučných stezek. Můžete sjet řeku Sázavu nebo si půjčit loďku a projet se po Vodní nádrži Slapy. Fanoušky techniky zaručeně zaujme Vojenské technické muzeum v Lešanech, milovníci přírody by pak neměli vynechat Včelí svět a Vodní dům v Hulici. Romantické typy mohou obdivovat motýly v Motýláriu Votice.

Věděli jste, že:

  • arcivévoda František Ferdinand d'Este nashromáždil na zámku Konopiště nezvykle velkolepou sbírku artefaktů s tematikou sv. Jiří, čítající více než tisíc kusů?
  • expozice Vojenského technického muzea tvoří více než 700 historických tanků, kanonů, motocyklů, obrněných, nákladních a osobních vojenských vozidel, raketová technika, spojovací a ženijní prostředky i logistický materiál?
  • Votické Motýlárium chová na 13 druhů motýlů?
Vytvořeno 17.1.2019 18:14:11 | přečteno 3381x | ernest

Chcete poznat více?

 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load