Vyhledávání

Berounsko

Beroun

Malebný kraj nedaleko hlavního města tvoří hluboké lesy Křivoklátska, tajuplné jeskyně Českého krasu i kousek nedotčené brdské divočiny. Vydejte se poznat známou filmovou lokaci český Grand Canoyn – Lomy Amerika. Nad břehy řeky Berounky zase naleznete pozůstatky Tetínského hradu, místa zavraždění sv. Ludmily, která byla jedním z hlavních předků českých panovníků i českých královen.

Berounka protéká také údolím, nad kterým ční český klenot – majestátní hrad Karlštejn, který je jednou z nejnavštěvovanějších památek v okolí Prahy. V roce 1348 jej nechal vystavět český král a římský císař Karel IV., jako místo pro uložení královských pokladů.

To v Nižboru sídlí věhlasná sklárna Rückl s tradicí sahající do roku 1903. Přímo pod továrnou pak můžete navštívit neméně slavnou železniční restauraci Zastávka Nižbor, kterou provozuje oblíbený český herec Tomáš Hanák.

Berouně, ležícím na rozhraní Českého krasu a Křivoklátska, se pokochejte malebným městským centrem se zbytky hradeb, rozšiřte své znalosti v Muzeu Českého krasu a zajděte pozdravit slavné aktéry večerníčku Méďové do zdejšího medvědária.

Věděli jste, že:

  • Koněpruské jeskyně jsou zatím největším objeveným jeskynním systémem v Čechách (celková délka přesahuje 2 km, zpřístupněno je cca 620 m)?
  • Lomy Amerika jsou ve skutečnosti 2? A to Malá a Velká Amerika – hloubka Velké Ameriky se udává až 100 m.
  • česká Svatováclavská koruna, jejíž repliku si můžete prohlédnout na hradě Karlštejn, obsahuje 96 vynikajících drahých kamenů (safíry, spinely, rubelit, smaragdy) a 20 velkých perel?
Vytvořeno 17.1.2019 18:14:43 | přečteno 2308x | ernest

Chcete poznat více?

 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load