Vyhledávání

Kutnohorsko

Kutnohorsko

Krajina Kutnohorska je protkaná vodními toky a cyklostezkami. Jednou z nejoblíbenějších splavných řek je Sázava, která v této oblasti nabízí množství splavů, jezů, vodáckých zastávek i kempů. Poblíž vodní nádrže Vrchlice najdete vodopády a překrásnou přírodní stezku okolo bývalých mlýnů a štol.

Středověké královské město Kutná Hora získalo svou prosperitu a majestátnost díky bohatství stříbrných dolů. Vyzkoušet si život středověkých horníků můžete i dnes v Muzeu stříbra. Zajisté vás uchvátí pohled na majestátní chrám sv. Barbory, který je spolu s katedrálou Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v nedalekém Sedlci, právem zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

Na dohled Kutné Hory je krásným přírodním parkem obklopen klasicistní skvost zámek Kačina. V královském městě Čáslavi nelze přehlédnout věž kostela sv. Petra a Pavla a původní kamenné hradby i s baštami. Zámek Třebešice, obklopený rybníčkem, nabízí stylové šlechtické ubytování s moderním nádechem. Vedle zámku v Kácově můžete pro změnu navštívit známý pivovar. Tajemstvím je opředena historie zámku ve Zruči nad Sázavou

Na spodním okraji vodní nádrže Vrchlice stráží malou obec Malešov stejnojmenná středověká tvrz a v jejím sousedství můžete ochutnat pivo zdejšího Přátelského pivovaru Malešov. Pro fanoušky husitské historie doporučujeme výlet k nedalekému Památníku bitvy u Malešova – slavného Žižkova vítězství a jedné z nejkrvavějších husitských bitev vůbec.

Věděli jste, že:

  • za svou původní specifickou výzdobu z kostí vděční sedlecká Kostnice slavnému architektovi Janu Blažejovi Santinimu?
  • na dětském hřišti ve Zruči nad Sázavou mají unikátní kuličkový ráj s 10 kuličkovými drahami a třemi můstky?
  • v lesích u Chlístovice leží zřícenina hradu Sion slavného husity Jana Roháče z Dubé, jehož popravou fakticky skončily boje husitské revoluce?
Vytvořeno 17.1.2019 18:15:37 | přečteno 3127x | ernest

Chcete poznat více?

 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load