Vyhledávání

Mělnicko

Mělník

Soutok dvou největších českých řek, dlouholetá tradice vinařství a malebná krajina pískovcových skal Kokořínska ukrývající tajemné skalní reliéfy. Ať už se vydáte prozkoumat hluboké lesy pěšky nebo na kole, určitě byste neměli minout nejznámější ze skalních útvarů – Pokličky a Čertovy hlavy. Nedaleko od Pokliček pak narazíte na kokořínskou dominantu – červené střechy hradu Kokořín.

Nad soutokem Labe a Vltavy se vypínají stráně s vinnou révou a silueta zámku Mělník s chrámem sv. Petra a Pavla. K návštěvě zvou zámecké vinné sklepy, městské podzemí se středověkou studnou i tak trochu jiná kostnice. A nezapomeňte ochutnat nejznámější mělnické víno „Ludmila“.

Jižně od Mělníka potkáte působivý zámecký hotel Liblice, postavený ve stylu vesnického baroka. Divoký les s oborou obklopuje lovecký zámeček Veltrusy, kde se natáčel slavný Formanův Amadeus. Za rodným domem českého hudebního génia – Antonína Dvořáka – se vydejte do Nelahozevsi, kde můžete rovněž obdivovat působivou sbírku rodu Lobkowiczů na stejnojmenném zámku.

Věděli jste, že:

  • za letním koupáním můžete zamířit do ojedinělých art déco Městských lázní Mšeno?

  • příležitost ochutnat pivo z parostrojního pivovaru máte v Lobči?

  • Liběchově vystoupáte po křížová cestě až ke kostelu sv. Ducha a možná od něj zahlédnete v dálce hraniční sloup bývalého protektorátu?

Vytvořeno 17.1.2019 18:16:19 | přečteno 2181x | ernest

Chcete poznat více?

 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load