Vyhledávání

Mladoboleslavsko

Mladá Boleslav

Mladoboleslavsko není jen automobilový průmysl a značka ŠKODA. Na samém severu území se rozprostírá jedna z nejkrásnějších přírodních lokalit – Český ráj. Vystoupejte k slavnému skalnímu hradu Drábské světničky nebo se vydejte k majestátním Příhrazským skalám.

V nedalekém Mnichově Hradišti stojí půvabný červeno-bílý barokní zámek se zahradou, knihovnou spravovanou Giacomem Casanovou a hrobkou slavného Albrechta z Valdštejna. V blízkosti zámku můžete zahlédnout zdobnou fasádu Kapucínského kláštera. To v sousedním Klášteru Hradiště nad Jizerou sídlí již od roku 1570 pivovar.

Ve středu historického centra města Mladá Boleslav se tyčí mohutný Boleslavský hrad. Přes Staroměstské náměstí s malebným podloubím dojdete do původního areálu závodu Laurin & Klement. Zde dnes sídlí jedinečné Škoda Auto Muzeum. Fanouškům letectví je pak určeno Letecké muzeum Metoděje Vlacha. A pro dobrodruhy doporučujeme rozsáhlé zříceniny hradů Michalovice a Zvířetice.

Věděli jste, že:

  •  Kosmonosy ukrývají architektonický skvost – Loretánskou kapli od italského architekta?
  • na zámek v Benátkách nad Jizerou pobýval slavný dánský hvězdář Tycho Brahe?
  • v Jabkenicích napsal Bedřich Smetana svá nejvýznamnější díla jako jsou opery Hubička a Tajemství, a dokončil zde cyklus Má vlast?
Vytvořeno 17.1.2019 18:16:39 | přečteno 2954x | ernest

Chcete poznat více?

 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load