Vyhledávání

Nymbursko

Nymbursko

Polabská krajina na soutoku Labe a Cidliny je tím správným cílem pro vodáky i cyklisty. Když budete chtít, Labská cyklostezka vás zavede dokonce až do Německa. V Milovicích se po pláních prohání tři druhy velkých kopytníků – v unikátní Přírodní rezervaci spolu volně žijí pratuři, zubři a divocí koně. Výlet za zvířátky můžete prodloužit návštěvou zábavního parku Mirakulum nebo o něco dobrodružnějšího tankodromu.

Pokud jste fanoušky historie na Nymbursku si můžete vybrat hned z několika zajímavých cílů. Do Polabského národopisného muzea se vydejte za lidovou architekturou, do Dobšic za Keltským oppidem a archeoskanzenem. V Liblici nad Cidlinou stojí základy hradiště mocného rodu Slavníkovců a v Ostré zase postavili historickou vesnici Botanicus, kde si můžete i s dětmi vyzkoušet stará řemesla.

Řeka Labe protéká okolo malebných gotický hradeb města Nymburk. Ve zdejším pivovaru pracoval za mlada Bohumil Hrabal, kterému se věnuje exhibice v místním Vlastivědném muzeu. O kousek dál po proudu můžete zavítat do slavného lázeňského města Poděbrady, s kolonádou, léčivými prameny a sklárnou Crystal Bohemia.

Na sever se vydejte za trojicí zámků Křinec, Loučeň a Mcely. Raně barokní zámek Křinec nabízí expozice zámecký interiérů, kavárnu i anglický park. Na zámku Loučeň si vy i vaše děti užijete zábavu ve dvanácti zahradních labyrintech a bludištích. Chateau Mcely jsou vyhlášeným zámeckým hotelem s prvotřídní restaurací Piano Nobile.

Věděli jste, že:

  • v Zoo Chleby chovají jeden z nejvzácnějších druhů opic na světě – Langur duk?
  • milovníci starých knih by měli navštívit Muzeum klasického knihařství v Rožďalovicích?
  • součástí Přírodního parku Kersko – Bory je i chatová osada Kersko, známá ze slavného románu Bohumila Hrabala – Slavnosti sněženek?
Vytvořeno 17.1.2019 18:17:01 | přečteno 2226x | ernest

Chcete poznat více?

 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load