Vyhledávání

Praha-východ

Praha-východ

V seznamu českých zeměpisných rekordů najdete město s nejdelším názvem, jehož dvojměstí dělí řeka Labe: Brandýs nad Labem – Stará Boleslav. Brandýsu vévodí renesanční zámek, který býval letním sídlem Rudolfa II. a zdobí jej působivá sgrafita. Stará Boleslav je pak nejstarším českým poutním místem.

Nejen pro historiky je určena multimediální expozice protifašistického odboje Památníku národního útlaku a odboje Panenské Břežany. Milovníci tvorby Josefa Lady by měli zamířit do jeho rodiště v Hrusicích, kde vás s jeho dílem seznámí v muzejní expozici. Malé i velké astronomy jistě zaujme Ondřejovská hvězdárna s dvoumetrovým zrcadlovým dalekohledem, největším v celé republice.

Pokud hledáte v této oblasti ubytování ve šlechtickém stylu, zamiřte na bývalou středověkou pevnost Savoia Castle ve Škvorci, na Zámek Štiřín s krásným parkem a golfovým hřištěm nebo zámek Berchtold, jehož historie je zahalena spoustou legend.

Za kvalitním pivem, zajímavou exkurzí i chlupatým maskotem Oldou se vydejte do Pivovaru ve Velkých Popovicích. Putování za Černou sviní (13° speciál) se můžete účastnit v tradičním Černokosteleckém pivovaru, jehož součástí je i zájezdní hostinec s dvěma pokoji pro znavené cestovatele.

Věděli jste, že:

  • v Máslovicích existuje Muzeum másla, jediné svého druhu ve střední Evropě?

  • slatinné koupele a zábaly v Lázních Toušeň jsou skvělé na prohřátí organismu i uvolnění svalového napětí?

  • v Úvalech si postavili středočeský Stonehenge? Vedle kamenných menhirů si můžete vyzkoušet také kamenná lehátka s opěradlem (rovněž z kamene).

Vytvořeno 17.1.2019 18:17:21 | přečteno 2767x | ernest

Chcete poznat více?

 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load