Vyhledávání

Praha-západ

Praha-západ

Průhonický park patří k vrcholům krajinářské architektury v České republice a v roce 2010 byl zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Nad Podzámeckým rybníkem se tyčí pohádkový novorenesanční zámek, ve kterém je možné navštívit výstavní expozice o historii parku a zámku.

Zámek Mníšek pod Brdy byl přestavěn v klasicistním stylu, díky kterému získal charakteristickou siluetu se třemi identickými věžemi. Krátká procházka vás dovede k půvabnému Baroknímu areálu Skalka – poutnímu místu s křížovou cestou a kostelíkem sv. Maří Magdaleny.

Po stopách pravých trampů se vydejte na tradiční Posázavskou stezku, která je místy vytesaná ve skále a nabízí několik krásných vyhlídek. Z jedné z nich je možné zahlédnout železniční viadukt Žampach – nejvyšší kamenný železniční most v České republice.

Pokud rádi trávíte čas u vody, navštivte Hostivické rybníky nebo vodní nádrže Štechovice a Slapy, které spojuje krásná stezka podél Svatojánských proudů. Rozsáhlá zřícenina hradu Okoř se díky své popularitě stala součástí známé písničky. To hrad Červený Újezd byl postaven teprve v roce 2002, přesto je ale zdařilou ukázkou novogotické rytířské tvrze.

Věděli jste, že:

  • v Libčicích najdete v rekonstruovaném Uhelném mlýně a Cihelně multikulturní centrum s výstavním prostorem?
  • Regionální muzeum v Jílovém u Prahy sídlí v areálu bývalého domu Mince, který vlastnil na krátkou dobu alchymista Edvard Kelley?
  • pokud vám nestačí Vánoce jen jednou v roce, můžete zavítat do Muzea českých Vánoc v Ořechu?
Vytvořeno 17.1.2019 18:17:41 | přečteno 2320x | ernest

Chcete poznat více?

 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load