Vyhledávání

Příbramsko

Příbram

Hornickou minulost města Příbram vám připomene Hornické muzeum v Březových Horách. Sfárejte do šachty, svezte se hornickým vláčkem i důlním výtahem. Pokud zatoužíte po klidném rozjímání navštivte významné poutní místo a architektonický skvost – barokní areál Svatá Hora. Pokud se budete chtít osvěžit, zamiřte do nedalekého Pivovaru v Podlesí. Památník Vojna Lešetice u Příbrami je ojedinělým muzeem, které připomíná neslavnou historii 20. století. Jeho expozice jsou věnovány obětem komunismu a dějinám uranového hornictví.

Pravou divočinu zažijete na vlastní kůži v Brdech. Dříve bedlivě střežený uzavřený vojenský prostor byl veřejnosti otevřen teprve v roce 2016. Brdský vrchol Tok je se svou výškou 865 m. n. m. nejvyšším bodem Středočeského kraje.  

Milovníci kouzelných zámků by neměli minout rokokový zámek Dobříš, s úchvatným francouzským a anglickým parkem, a menší zámky Radíč a Březnice. Romantická zřícenina hradu Vrškamýk je pozůstatkem správního centra celého kraje, které bylo za Karla VI. přesunuto na hrad Karlštejn. Lidovou architekturu Povltaví můžete obdivovat ve Skanzenu Vysoký Chlumec.

Aktivní typy si užijí vodní sporty na vodních nádržích Slapy a Orlík nebo výstup na Bartuňkovu a Albertovu skalní vyhlídku. Sportovní areál Monínec je rájem pro lyžaře a snowboardisty, v létě pak cílem adrenalinových sportovců, kteří míří do místního lesního bikeparku.

Věděli jste, že:

  • kousek od obce Příčovy stojí torzo větrného mlýna, který je nejstarším a největším větrným mlýnem holandského typu nejen v Čechách, ale i v Evropě?

  • do Vysoké u Příbrami by měli zamířit fanoušci Antonína Dvořáka, do Staré Huti pak vyznavači Karla Čapka.

  • alternativou populární vyhlídky Máj na Slapech je vyhlídka Solenická podkova, nacházející se nedaleko hráze vodní nádrže Orlík?

Vytvořeno 17.1.2019 18:18:01 | přečteno 1676x | ernest

Chcete poznat více?

 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load