Vyhledávání

Rakovnicko

Rakovník

Symbolem bývalého královského města Rakovník jsou dvě gotické brány středověkého opevnění. Městské muzeum sídlí v barokním paláci a nabízí historickou expozici věnovanou vývoji Rakovnicka i expozici rakovnické továrny vyrábějící keramický obkladový materiál nesoucí světoznámou značku RAKO. V Lužné u Rakovníka bylo vybudováno největší tuzemské železniční muzeum, ve kterém se můžete svézt vláčkem po úzkorozchodném kolejišti.

V dalším bývalém královském městě Krušovicích sídlí stejnojmenný pivovar s tradicí již od roku 1517. Při návštěvě pivovaru proniknete do tajů výroby piva nejmodernější technikou nebo se ve speciálním kurzu naučíte pivo správně čepovat.

Krajinu Křivoklátska tvoří hluboké lesy a úchvatná údolí řeky Berounky. Zdejší dominantou je pak jeden z nejznámějších a nejstarších gotických hradů v Čechách – Křivoklát. Ukrývá nádhernou pozdně gotickou hradní kapli, fürstenberskou knihovnu s 50 tisíci svazky, ale také proslulé vězení s replikami mučících nástrojů.

Tajemná zřícenina hradu Krakovec se proslavila v pohádce Ať žijí duchové! Je s ní ovšem spojena i významná osobnost české historie, a to Jan Hus, který zde pobýval a kázal v roce 1414 před svým odjezdem do Kostnice. 

Věděli jste, že:

  • ve Šlovicích můžete po přechozí objednávce navštívit unikátní elektroskanzen Čechův Mlýn?
  • Skryje jsou celosvětově proslavené jako jedno z nejbohatších nalezišť zkamenělin trilobitů z doby kambria?
  • v Kolešovicích najdete český technický unikát – starobylou sušárnu chmele?
Vytvořeno 17.1.2019 18:18:21 | přečteno 1854x | kistyna.bzenecka

Chcete poznat více?

 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load