Vyhledávání

Elbiana

Elbiana

Elbiana3

Turistická oblast zvaná Elbiana rozprostírající se mezi Labem a Jizerou je doslova napěchována úžasnými lákadly, které do ní každoročně přitáhnou tisíce nadšených výletníků. Nachází se tu mnoho míst, kde se bude líbit celé rodině – dospělým i dětem. Kouzla přírody, taje zvířecí říše, zábavné a populární atrakce i historické a architektonické skvosty utvářejí ráz oblasti, kterou si nelze nezamilovat!


Tuto nově vytvořenou turistickou oblast spravuje nedávno založený stejnojmenný spolek destinačního managementu, jehož cílem je podporovat cestovní ruch v této lokalitě a dbát na kvalitu a pestrost služeb. A jaké zajímavost a poklady v Elbianě objevíte? Pokud cestujete s dětmi, určitě zavítejte do Parku Mirakulum, zábavního centra, kterému vévodí majestátní dřevěný hrad, rozsáhlý lanový park a vodní svět. V těsném sousedství areálu se nachází zážitkový vojenský park Tankodrom Milovice, k němuž se z Mirakula dostanete úzkokolejnou polní drážkou.

Dalším místem, kde se bude líbit dětem i dospělým, je zoologická zahrad Chleby, domov nejkrásnější a nejroztomilejší opičky na světě langur duk, respekt a obdiv budících lvů a mnoha dalších exotických zvířat. Kouzla a zázraky přírody spatříte také v Evropském Serengeti, přírodní rezervaci, v níž se ve volné krajině šťastně prohánějí vzácní a ohrožení zubři, pratuři a divocí koně. V rámci svého poznávání kraje zavítejte také do Milovic, města, jež dříve okupovala sovětská vojska. Bezútěšné armádní ubikace ale rychle mizí a jsou nahrazovány malebnými domky a přívětivými obchůdky.

Za historií a překrásnou architekturou se vypravte na zámek Loučeň. Vůbec se nemusíte strachovat, že by se tu vaše malé děti nudily! V rozlehlém zámeckém parku v anglickém stylu se nachází labyrintárium s neuvěřitelnými dvanácti bludišti a labyrinty. Pokud se vám na zámku zalíbí, můžete tu bez problémů zůstat přes noc nebo zde strávit delší dovolenou. Ubytují vás přímo na zámku v honosných apartmánech nebo v přilehlém hotelu Maxmilian Lifestyle Resort. Občerstvit se můžete ve zdejší restauraci Vtipná kaše, kde si musíte dát jejich specialitu, kterou jinde na světě nenajdete! Jmenuje se čápi s mákem a pochutnával si na ní už před dávnými léty majitel panství, vybíravý kníže Alexandr.  Dokonalý a ničím nerušený odpočinek si užijete také v pětihvězdičkovým hotelu Chateau Mcely, jehož součástí jsou proslulé lázně zasvěcené přírodní bylinné aromaterapii. Také zde okusíte skutečné gastronomické zázraky, které pro vás připraví talentovaní kuchaři v restauraci Piano Nobile.


Zajímavost

Spolek Elbiana pro vás připravil skvělý dárek – poukazy, díky nimž při svém putování tímto nádherným krajem výrazně ušetříte. Vouchery, kterých je v nabídce několik druhů, obsahují slevy na vstupy, na pobyty v hotelích a mnoho jiných výhod.

https://www.facebook.com/elbianacz/


Vytvořeno 1.6.2020 14:10:52 | přečteno 904x | jakub.kulhanek

Chcete poznat více?

 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load