Vyhledávání

Kutnohorsko a Kolínsko

Kutnohorsko a Kolínsko

TO Kutnohorsko_Kolinsko

Oblast, která byla osídlená již v dávné minulosti, nabízí nevšední a nezapomenutelné zážitky pro každého. Kraj rozprostírající se mezi řekami Labem a Sázavou je plný tajemných příběhů, památek a architektonických i přírodních skvostů.
Ač se tu bude líbit opravdu každému, na své si přijdou zejména milovníci historie. Starobylé centrum Kutné Hory s chrámem sv. Barbory a nedaleká sedlecká katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele, které jsou zapsané na seznamu UNESCO, zajisté nadchnou všechny, kteří se rádi ponoří do tajů knih o dějinách naší země. Také unikátní projekt Jeruzalém na Labi prezentující židovskou kulturu Kolína a další kolínské stavby a dominanty nesmí chybět na vašem soupisu míst, jež byste měli navštívit.

Tuto oblast lze poznávat také z jiného úhlu pohledu, a to prostřednictvím slavných osobností, které zde pobývaly a jsou s krajem neoddělitelně spjaté, nebo tak, že navštívíte místa, kde se natáčely slavné filmové scény. S českou kinematografií je už mnoho let propojená Čáslav, v níž se narodil celosvětově proslulý režisér Miloš Forman. Nejednou se na stříbrném plátně objevila Kouřim – zákoutí tohoto královského města jste mohli častokrát spatřit na stříbrném plátně. 

Kutnohorsko i Kolínsko si zamiluje také každý, kdo svůj volný čas nejraději tráví v  přírodě. Oblast protíná hustá síť turistických tras pro pěší i cyklisty. Malebná údolí kolem poklidných říček a hluboké lesy přímo vybízejí k dlouhým procházkám. Stále se tu nachází poklady turisty po dlouhou dobu opomíjené – mezi ně patří například kostel sv. Jakuba v Církvici, hrad Talmberk, pozůstatky poutní kaple sv. Jana Křtitele na vrchu Vysoká, kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Starkoči či poutní místo v Sudějově.


Zajímavost

A jaká místa z této oblasti by na vašem „seznamu cestovatelských povinností“ neměla chybět? Centrum Kutné Hory a chrám sv. Barbory, katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci, Jeruzalém na Labi v Kolíně, Formanova Čáslav, Muzeum lidových staveb v Kouřimi, zámek a obora Žleby, kolínská rozhledna Vodárna, zámek Radim, historická hra Kingdome Come: Deliverance v Ratajích nad Sázavou.


V průběhu celého roku si lze vybrat ze široké nabídky kulturních i sportovních akcí, o kterých Turistická oblast Kutnohorsko a Kolínsko informuje na sociálních sítích nebo na webových stránkách.

Vytvořeno 22.1.2019 15:54:41 | přečteno 1921x | ernest

Chcete poznat více?

 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load