Vyhledávání

Toulava

Toulava

Toulava

Kraj s poetickým názvem rozprostírající se na pomezí jižních a středních Čech je nejmladším turistickým regionem České republiky. Je plný pěších i cyklistických stezek a jeho typickým rysem jsou zákoutí zdobená balvany rozmanitých tvarů. Mezi nejoblíbenější oblasti patří například Český Merán.
Procházet se po pěšinách v hlubokých lesích, odpočívat na březích řeky Lužnice nebo obdivovat kouzlo Vltavy, vychutnávat si výhledy z vršků oblých kopců, kochat se pestrobarevnými, do dálky se táhnoucími lány – Toulava je skutečným rájem milovníků přírody, turistiky a také je ideální destinací pro rodiny s dětmi. Kraj nadchne rovněž každého, koho baví navštěvovat malebné vesničky plné cenných ukázek lidového stavitelství a lidové tvořivosti. O dávné a bohaté historii svědčí značný počet drobných zřícenin. Nové a zajímavé informace se výletníci dozvědí na naučných stezkách a dálkových trasách, kterých se krajinou vine několik. Právě turistice je tento kraj zaslíben.
Mezi turisty nejčastěji vyhledávané části Toulavy patří například oblast rozprostírající se kolem dvojměstí Sedlec-Prčice, které se říká Český Merán.  Toto pojmenování se vžilo již na konci 19. století, a to díky profesorovi táborského gymnázia Václavu Křížkovi. Zdejší příroda mu totiž připomněla tu, kterou spatřil v okolí italského města Merano. Český Merán také moc dobře znají účastníci nejznámějšího dálkového pochodu v České republice – pochodu Praha–Prčice.


Zajímavost

Český Merán je velmi úzce spojený s jedním z našich nejoslavovanějších básníků – s Karlem Hynkem Máchou. Umělcova rodina odtud pocházela a Mácha nejednou strávil u své tety celé prázdniny.

Vytvořeno 17.1.2019 18:26:55 | přečteno 1640x | ernest

Chcete poznat více?

Aktuality

 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load