Vyhledávání

TOP 10 středních Čech

Střední Čechy toho mají tolik co nabídnout, až je někdy těžké si vybrat. Naše přehledné seznamy top 10 destinací vás inspirují, ať už s poznáváním našeho kraje začínáte, nebo se řadíte mezi středočeské fajnšmekry, kteří pátrají po málo známých a turistům často utajených zákoutích. Víme také, kam byste se měli vydat v zimě nebo které z kulturních a sportovních akcí si nesmíte nechat ujít.

TOP 10 míst ve středních Čechách

Vydejte se po stopách vladařů, šlechticů a umělců, seznamte se s místy, kde se tvořily nejen české, ale evropské dějiny, i s místy, která inspirovala tvůrce k převratným uměleckým dílům. Poznejte život našich předků, to, jak vypadaly jejich všední, někdy šťastné, jindy náročné dny. Nechte se oslnit velkolepostí architektury i dary přírody. Projděte se po lesích a loukách, jež UNESCO řadí mezi ty nejnádhernější na celém světě. Toulejte se po středních Čechách a navštivte deset destinací, které na vás čekají s otevřenou náručí!

Zobrazit

TOP 10 neobjevených míst středních Čech

Na hradě Karlštejn jste už byli na školním výletě (zhruba tak třikrát), letní víkendy trávíte na slapské přehradě a Kutnou Horu máte prochozenou křížem krážem… Zkrátka a dobře střední Čechy pro vás nejsou velkou neznámou a jejich proslavené lokality máte na svém cestovatelském seznamu odškrtnuté. Tím by ale vaše prozkoumávání regionu skončit nemělo! Připravili jsme přísně tajnou desítku méně známých a turisty nezaplavených míst, jejichž půvab stojí za to objevit. (A přidaná hodnota? Na fotkách vypadají božsky!)

Zobrazit

TOP 10 středočeských akcí

Jsou akce, které stojí za to navštívit. A pak jsou akce, na nichž zkrátka a dobře nesmíte chybět. Mluví se o nich nejen u nás, ale často i za hranicemi země a mezi lidmi s velmi rozmanitými zájmy. Proto naše top desítka obsahuje tak pestrou směsici událostí – najdete v ní jak hudební festivaly, tak sportovní závod, historické průvody i jarmarky a vinobraní. Na své si přijdou opravdu všechny vaše smysly a skvělá zábava je na každé z nich stoprocentně zaručena!

Zobrazit

TOP 15 rodinných výletů

Přiznejme si, že zaujmout malé děti není vůbec hračka. A vykoumat, kam s nimi zajet na výlet, to už se blíží téměř nevyřešitelnému hlavolamu. Ale nebojte, máme řešení – a hned patnáct řešení! Jmenují se top středočeské výlety, které nadchnou jak děti, tak dospěláky. Protože moc dobře víme, že aby se společný den vydařil, musí se bavit komplet celá rodina. No a na místech, která jsme pro vás vybrali, to nebude sebemenší problém!

Zobrazit

TOP 5 svatoludmilských míst

Na počest letošního 1100. výročí smrti sv. Ludmily – kněžny, světice a matky českého národa, jsme pro vás připravili seznam pěti nejzajímavějších míst ve Středočeském kraji, které s touto historickou postavou souvisí a které můžete navštívit, a to jak v létě, tak i v zimě. Více o projektu, který se oslavám v letošním roce věnuje na www.svataludmila.cz 


Zobrazit

TOP 5 zimních míst

Teploty na bodu mrazu, vločky poletující vzduchem, nebe napěchované šedými mraky… Jeden by řekl, že jediné, co se dá v zimě dělat, je sedět doma za pecí. Nebo u ústředního topení. Ale ve středních Čechách tomu tak není! I v měsících, kdy jde pára od pusy, pro vás máme hned několik cestovatelských tipů. Prozkoumejte místa, kde vám chlad ani trošku vadit nebude.

Zobrazit
Vytvořeno 19.11.2019 17:48:35 | přečteno 5492x | jaroslav.stefacek
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load