Aktuální informace o přístupnosti turistických cílů

Vzhledem k opatřením přijatých vládou ČR k nákaze Covid-19 vás informujeme o přístupnosti turistických cílů a pořádání akcí ve středních Čechách.

Zvětšit mapu

Úřad vlády ČR zakázal s účinností do 11. dubna 6:00 kvůli šíření nového typu koronaviru volný pohyb lidí po celé České republice. Tento zákaz se nevztahuje na cesty do zaměstnání, nezbytné cesty za rodinou, pobyt v přírodě, pro základní životní potřeby nebo do zdravotnických zařízení.

Akce:

Od pátku 13.3. Úřad vlády ČR zakázal divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční akce, výstavy, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, trhy a veletrhy s účastí přesahující ve stejný čas 30 osob.


Objekty NPÚ:

Objekty Národního památkového ústavu (Březnice, Hořovice, Konopiště, Karlštejn, Křivoklát, Hamousův statek na Zbečně, Mnichovo Hradiště, Krakovec, Mníšek pod Brdy, Sázava, Točník, Žebrák, Veltrusy, Žleby, Pivovar Lobeč, Zámek v Brandýse nad Labem) jsou zavřené a zahájení letošní turistické sezóny se odkládá na neurčito. 


Instituce zřizované Středočeským krajem:

Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, která je předsedkyní Bezpečnostní rady Středočeského kraje, rozhodla o uzavření kulturních institucí zřizovaných Středočeským krajem pro veřejnost, a to v návaznosti na vyhlášení nouzového stavu Vládou ČR. Pro veřejnost budou uzavřena muzea, galerie a památníky od 13. března 2020 do odvolání.


Otevřené turistické cíle:

Přístupené CHKO a parky ve středních Čechách naleznete zde.

Máme pro vás také spoustu tipů na krásné cyklovýlety po středních Čechách, které naleznete zde.

Do přírody pěšky? Máme pro vás tipy na výlet okolo Zvířetic, Cestu Vojty Náprstka a spoustu dalších zde.


Uzavřené turistické cíle

Všechny zpřístupněné jeskyně, které provozuje Správa jeskyní ČR,budou od pátku 13. března až do odvolání pro veřejnost uzavřené.

Od pátku 13. března jsou uzavřeny všechny zoologické zahrady ve Středočeském kraji.

Ve sportovně-rekreačním areálu Vrchbělá jsou v návaznosti na usnesení Úřadu vlády ČR dočasně uzavřena tato místa. Dětské hřiště, zoo, rozhledna a kemp. Uzavírka bude platit do odvolání.

S účinností od soboty 14. března od 6.00 hod. zakazuje vláda přítomnost veřejnosti v provozovnách poskytovatelů služeb, bazény a turistická informační centra

Zavřený zůstává také skalní hrad Drábské světničky. V minulých letech by už na začátku dubna přicházeli první návštěvníci, letos je tomu jinak. Drábské světničky patří mezi památky, kterých se dotkla nařízení vlády. V současné době je tak možné navštívit jen okolí hradu nebo přilehlé naučné stezky. 


Doporučujeme ověřit si aktuální informace, pokud budete do daných turistických cílů cestovat. V obecné rovině najdete informace k aktuálnímu dění na stránkách Úřadu vlády
https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/aktualni-informace-ke-koronaviru-sars-cov-2-puvodne-2019-ncov-179250/

Informace jsou platné k 1. 4. 2020. Budeme-li mít nové aktualizace, budeme vás informovat.

Vytvořeno 12.3.2020 11:21:26 | přečteno 1160x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load