Areál Vrchbělá v pondělí 12. dubna otevírá své brány

Přemýšlíte, kde unavit caparty nebo kde prožít společné chvilky rodinného štěstí? Máme pro vás perfektní tip! Odpočinek i zábavu si vychutnáte ve Sportovně-rekreačním areálu Vrchbělá na severu středních Čech, který je ideálním místem pro celou rodinu. Od pondělí 12. dubna areál opět otevírá v čase od 8 do 19 hodin brány uzavřených prostor. Přečtěte si, co vše tu na vás čeká.

Zvětšit mapu

Svůj rodinný den plný pohody začněte v minizoo, kde se na vaši návštěvu těší elegantní pávi, exotičtí Emu hnědý, poklidné ovečky i dovádivé kozičky, kterých tu chovají hned několik druhů. Kozí rodinka se na začátku roku rozrostla hned o čtyři mláďata kozy kamerunské. Blízkost němých tváří si užijete ať už přijedete z města nebo z venkova.

S dětmi pokračujte do dětského centra, kde na vás čekají prolézačkové repliky hradů Bezděz, Ralsko a Zvířetice, lanové centrum, palisádové bludiště, skluzavky, koupačky a plno další zábavy, která vaše malé nezbedy zabaví na celý den. Oblíbené jsou také dvě nafukovací trampolíny, které jsou zatím s ohledem na aprílové počasí stále zazimované.

Pokud ještě máte dostatek sil, vyjeďte si po 7,5 kilometrů dlouhé cyklostezce, která se kroutí svéráznou krajinou bývalého vojenského újezdu Ralsko, k rozhledně. Z její plošiny ve výšce 22 metrů budete mít areál, okolní krajinu i královský hrad Bezděz jako na dlani. Cyklostezka je vhodná pro jízdu na kolech, koloběžkách i inline bruslích. A pokud takové vybavení nevlastníte, nevěšte hlavu. Místní hotel Relax provozuje půjčovnu kol a koloběžek. Před vyjížďkou si nezapomeňte protáhnout svaly na workoutovém hřišti. Nebo prozkoumejte areál pomocí naučné stezky se záludnými kvízy.

Svačinku zbodněte na jednom z udržovaných odpočívadel umístěných podél cyklostezky i v dětském centru, nebo si zajděte k hotelu, kde funguje občerstvovací okénko. A pokud se děti na hřišti zašpiní, omýt je můžete v pravidelně dezinfikovaném sociálním zařízení přímo v dětském centru, kde najdete také dostatek dezinfekce i pro vaše ruce.

Samozřejmě je stále potřeba dodržovat hygienická a epidemiologická ochranná opatření, a proto bedlivě prozkoumejte bannery, kde se dozvíte vše potřebné. V areálu jich naleznete dostatek.

Aktuální informace hledejte na stránkách Sportovně-rekreačního areálu Vrchbělá nebo na jejich facebookovém profilu.


Vytvořeno 10.4.2021 9:47:43 | přečteno 261x | jakub.kulhanek

Navigace

Blog

 
 
 
load