Botanické a zoologické zahrady se opět otevírají návštěvníkům

Zoologické zahrady a farmy zaplňují dovádivá mláďata a okrasné zahrady se převlékají do pestrobarevného květinového hávu. Ještě před pár dny se vám tato radost ukrývala za zavřenými branami, ale to se naštěstí od pondělí 12. dubna mění. Botanické a zoologické zahrady, zooparky a farmy otevírají své venkovní expozice návštěvníkům!

Zvětšit mapu

Ani pravé aprílové počasí vás od jejich návštěvy určitě neodradí. Vždyť kdo by se netěšil na výlet za oblíbenými němými tvářemi nebo na procházku rozkvetlým parkem botanických zahrad. Samozřejmě bude nutné dodržovat určitá nařízená opatření, jako je nejvyšší možná kapacita, rozestupy, nošení roušek a respirátorů či prodej občerstvení pouze přes výdejní okénko a stále také trvá uzavření vnitřních expozic a pavilónů. Ale i tak si výlet stoprocentně užijete!

Své venkovní expozice otevírá třeba Zoopark Zelčín nedaleko královského města Mělník, kde se těší z nových přírůstků do klokaní rodinky. V Zooparku Zájezd u Kladna dokončují rekonstrukci části zvané „U lemurů“. Tento týden je tak přístupná jen část „U velblouda“, ale nebojte! Od 17. dubna si užijete venkovní expozici celé zoo a když budete mít štěstí, uvidíte i roztomilá mláďata korsáků. Všechny venkovní expozice otevírá také Zoo Chleby v Polabí. Zoopark Karlštejn otevře své brány 1. května.

Aktuální informace o otevření botanické zahrady Průhonického parku, který je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO, nebo Botanické zahrady SZŠ Rakovník si raději ověřte na jejich oficiálních stránkách. Stejně tak jako v případě paraZOO Vlašim, Ekocentrum Huslík u Poděbrad, Motýláriu Votice, Farmaparku Soběhrdy a řady dalších středočeských zooparků a farem. Přehled míst, kde se na vás těší chovatelé i jejich chráněnci naleznete na našem webu ZDE.


Vytvořeno 10.4.2021 9:48:00 | přečteno 181x | karolina.kratochvilova

Navigace

Blog

 
 
 
load