Brdy a Podbrdsko certifikovanou oblastní organizací destinačního managementu

Turistická oblast Brdy a Podbrdsko, z. s. nově získala certifikaci v rámci Kategorizace organizací destinačního managementu, který uděluje komise národní turistické centrály cestovního ruchu CzechTourism. Uspěla s vynikajícím dosaženým výsledkem 93 ze 100 možných bodů. 


Zvětšit mapu
Kategorizace organizací destinačního managementu (DMO) byla vytvořena za účelem jejich certifikace. Tato norma definuje minimální požadavky na činnost DMO, vymezuje jejich kategorie a stanovuje pro ně závazné požadavky, na jejichž základě, jsou-li splněny, může být organizace certifikována. Hlavním cílem Kategorizace je zkvalitnění výkonu a efektivity činností v oblasti destinačního managementu a přispění tak ke zvýšení kvality realizovaných marketingových aktivit na domácím i zahraničním trhu. Certifikát je platný po dobu 12 měsíců. Po uplynutí této doby musí DMO jeho platnost obnovit a prokázat tak, že její fungování je stále v souladu s pravidly agentury CzechTourism a Ministerstva pro místní rozvoj ČR.
 
Turistická oblast Brdy a Podbrdsko jako organizace destinačního managementu funguje teprve od roku 2018 a řadí se tak mezi nejmladší středočeské DMO. Certifikační komise ocenila kvalitu připravené žádosti, výkonnost destinace, kvalitní produkty i profesionálně zpracované materiály. Získání certifikace spolku rovněž umožňuje žádat o financování činnosti organizace z Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech, který každoročně vyhlašuje Ministerstvo pro místní rozvoj. V případě jeho získání budou v příštím roce finance využity na pořízení fotografií a propagačních videí, které přispějí ke zlepšení povědomí o destinaci Brdy a Podbrdsko.

Vytvořeno 4.10.2021 14:23:17 | přečteno 173x | Barbora-

Navigace

Blog

 
 
 
load