Brdy a Podbrdsko kulturně: tipy na výstavy

Turistická oblast Brdy a Podbrdsko je vyhlášená svou krásnou tichou přírodou, ideální k podnikání libovolně dlouhých procházek. Nabízí ovšem i široké možnosti kulturního vyžití. Přijměte tipy na několik právě probíhajících výstav, lákajících k návštěvě nejen v době, kdy vás od výletu do přírody odradí nepříznivé počasí. Některé jsou přístupné jen do konce října, tak si pospěšte.  


Zvětšit mapu
Výstava obrazů Petry Bouška Kvapilové s názvem Na křídlech je do 31. října k vidění v charitní kavárně a bezobalovém obchůdku YESBez v Příbrami. Poetické obrazy zachycují tanečnice, motivy andělů, vesmír, symbolická zvířata i jiné prvky, které si v nich návštěvníci najdou. 
 
V příbramské Galerii Františka Drtikola je momentálně kromě stálé expozice k vidění výstava fotografií Martina Andrleho Nad Zemí a také výstava Sochy a plastiky v Příbrami po roce 1945. Ukazuje sochy a plastiky tak, jak je na fotografiích zachytil Jiří Thýn. Fotografie Martina Anderleho budou v galerii k vidění do 31. října, sochy a plastiky do 7. listopadu. 
 
100. výročí od založení Československé obce legionářské připomínají v oblasti Brdy a Podbrdsko hned dvě výstavy. Jedna z nich nese název Život a cesty československých legionářů a k vidění je do 30. listopadu v budově Státního okresního archivu Příbram. Další je k vidění do 31. prosince v Památníku Vojna Lešetice u Příbrami a byla pojmenována Legionářské osobnosti 1., 2. a 3. odboje. 

Vytvořeno 27.10.2021 10:32:20 | přečteno 91x | Barbora-

Navigace

Blog

 
 
 
load