Brdy nabídnou nové turistické trasy

Nespoutaná příroda, tichá a malebná zákoutí, cesty nezaplavené davy turistů, to jsou Brdy, naše nejmladší chráněná krajinná oblast, desítky let využívaná jako vojenský výcvikový prostor. Od roku 2016 si můžou její kouzlo vychutnávat výletníci. Pro ně a jejich potěšení se brzy zprovozní nová síť turistických tras.


Zvětšit mapu
Procházky po lesích, mezi skalami a údolími jsou nejúžasnější, když kolem vás neproudí desítky jiných lidí, když si můžete ticho a vůně přírody užívat v osamění, poslouchat zpěv ptáků a vítr v korunách stromů. Chráněná krajinná oblast Brdy vám vytoužený klid v nádherné, stále ještě divoké krajině nabízí. A za nedlouho budou procházky po tomto území ještě příjemnější.
 
Vojenské lesy a statky, Klub českých turistů a Agentura ochrany přírody a krajiny se shodly na podobě sítě turistických tras a na základě této dohody budou v přírodní lokalitě upraveny cesty a jejich značení. Novými značkami opatřené stezky zajistí, aby byla chráněna vzácná fauna a flóra, ale samozřejmě budou praktické, přehledné a přívětivé pro turisty. Ředitel Vojenských lesů a statků Petr Král vysvětlil, že upravené trasy musí vyhovovat návštěvníkům, ale rovněž je nezbytné, aby zdejší přírodu chránily, ne jí ubližovaly a ničily ji. Jen tak budou moci kouzlo brdských lesů a luk obdivovat i další generace.

Vytvořeno 16.4.2020 15:26:14 | přečteno 908x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load