Cyklovýlety po středních Čechách podle Orlanda Blooma

Poměřte své síly s hollywoodskou hvězdou! Orlando Bloom je vášnivý cyklista, a když potřebuje oddech od práce, vydává se na dlouhé projížďky na kole. Svého zvyku se nevzdává ani při natáčení v Čechách. Na dva cyklovýlety vyrazil i do našeho regionu. Vyzkoušejte si, jestli zvládnete zdolat stejně náročné trasy jako tento sympatický a vždy usměvavý herec.


Zvětšit mapu
Orlando Bloom už od podzimu minulého roku pobývá v Praze, kde spolu se svojí stejně slavnou kolegyní, modelkou a herečkou Carou Delevingne natáčí druhou sérii fantasy seriálu Carnival Row. Hollywoodskou hvězdu mohou Pražané pravidelně potkávat v uličkách Malé Stany, kde herec po dobu natáčení bydlí. Ještě častěji je ale představitel seriálového inspektora Phila k vidění mimo rušné centrum metropole – v přírodě, na opuštěných okresních nebo lesních cestách, jak na svém na míru vyrobeném kole české firmy Festka prozkoumává okolí Prahy i střední Čechy. Ani naše sychravé zimní počasí nadšeného sportovce od dlouhý projížděk neodradí.
 
A že se jedná o okruhy skutečně poctivé, dokazuje podrobný itinerář dvou tras, jež Orlando Bloom nedávno zdolal. A to nejen s úsměvem, ale přímo s nakažlivě nadšeným, zářivým úsměvem! Natolik se mu tajemně zamlžená a mrazivá středočeská krajina zalíbila. Zkuste s Orlandem Bloomem poměřit své vlastní síly – vydejte se na výlety po stejných trasách, jaké si slavný herec zamiloval. Za odměnu si po sportovním výkonu můžete pustit třeba rovnou celou první řadu napínavého seriálu Carnival Row.

První okruh Orlanda Blooma a zajímavosti v okolí

Svoji hvězdnou pouť začněte v obci Nižbor, kde, ještě než nasednete na kolo, můžete navštívit zámek a rodinnou sklárnu Rückl, která proslula výrobou prvotřídního broušeného křišťálu. Anebo se před startem posilněte v příjemné nádražní restauraci Zastávka Nižbor – výdej energie nebude malý! Nyní se vydejte do obce Kublov ležící v nádherné, malebné krajině. Nad vesnicí se vypíná vrch Velíz, kde se v dávné minulosti rozprostíralo keltské a poté slovanské hradiště. Za pečlivější prozkoumání stojí také Památník Josefa Leopolda Zvonaře. Jestli máte raději odpočinek v přírodě, oddechněte si v přírodní rezervaci Skryjská jezírka. Tuto oblast proslavil francouzský paleontolog Joachim Barrande, na jehož počest byl v obci Skryje zbudován památník. Další pamětihodností, kterou budete míjet, je zříceniny hradu Týřov. Poté se podél řeky dostanete do Roztok a následně do obce Nezabudice. Další příjemnou zastávkou může být Pamětní síň Oty Pavla v Luhu pod Branovem. Pokračujte do obce Karlova Ves považované za střed Křivoklátska. Minete zámek Leontýn a už vás čeká jen poslední část cesty, jež vás zavede zpět do obce Nižbor.
as4u_galadr_show_style_2-590139

Druhý okruh Orlanda Blooma a zajímavosti v okolí 

Tentokrát se na svém kole vydáte z obce Nižbor do obce Lány, v jejímž okolí se nachází hned několik míst, která stojí za prozkoumání. Patří mezi ně hradiště Dřevíč, vodní nádrž Klíčava, skanzen pálení dřevěného uhlí ve vesnici Lhota, zřícenina hradu Jenčov a malebné údolí kolem řeky Vůznice. Přímo v Lánech si vyhraďte čas na návštěvu Muzea T. G. Masaryka a obhlídku lánského zámku a parku. Hokejoví fanoušci, mezi něž se zařadil i Orlando Bloom poté, co zhlédl utkání Kladna s Třincem, nesmí vynechat návštěvu lánské Hokejové síně. A nyní už zpět do sedla a směrem na Nový Dům a následně na obec Městečko. Tady doporučujeme další, delší zastavení, protože nedaleko se nad korunami stromů tyčí proslulý hrad Křivoklát, sídlo mnoha českých panovníků. U obce Velká Buková můžete, jestli vám to síly dovolí, vyšplhat na rozhlednu a až poté se vydat do Nezabudic. I v rámci této trasy zavítáte do vesničky Skryje. Tentokrát vyzkoušejte místní atrakci, jež spočívá v hledání vzácných trilobitů. Dalším bodem ve vašem itineráři je obec Broumy, kde se můžete před závěrečnou etapou odměnit v pivovaru Matušku. S nově nabitou energií se už rychle dostanete do Nového Jáchymova a zpět do dobře známé obce Nižbor.
as4u_galadr_show_style_2-590140

Vytvořeno 26.2.2020 11:20:38 | přečteno 1112x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load