Den srdce v Poděbradech

Už třetím rokem se Poděbrady připojí k oslavám Světového dne srdce. Jak by si lázeňské město mohlo tuto příležitost nechat ujít, když – jak známo – „na srdce jsou Poděbrady“? Akce se koná po celém světě a sjednocuje lidi v boji proti kardiovaskulárním onemocněním. Na sobotní odpoledne 25. září je ve městě připraven bohatý program.  

Zvětšit mapu
Touto akcí chtějí Lázně Poděbrady, a. s. upozornit na důležitost prevence a také na fakt, že onemocnění srdce patří mezi hlavní příčiny úmrtí po celém světě. Poděbradský den srdce chce právě na srdce upřít pozornost. Ponese se v duchu oslav. 
 
Hlavní program se na věhlasné poděbradské kolonádě uskuteční v sobotu 25. září od 13.30 hodin. Zazáří na něm Jitka Zelenková & Boom!Band Jiřího Dvořáka. V rámci oslav se v 16 hodin uskuteční hlavní lákadlo celého programu – symbolický Pochod za zdravé srdce. Účastníci v červených tričkách se sejdou u květinových hodin a poté projdou lázeňským parkem trasu dlouhou asi 1,5 km. Vstupenkou na pochod je červené tričko – vlastní anebo zakoupené ve stánku na kolonádě za 250 Kč, výtěžek z prodeje bude věnován na nákup rehabilitačních pomůcek pro dětské pacienty v Dětské léčebně Dr. Filipa v Poděbradech.  
 
Po celý den budou připraveny také další aktivity jako koncerty, předání ceny za celoživotní zásluhy v oblasti kardiologie a kardiochirurgie i stánky partnerů akce. Z pódia zazní písně v podání Olgy Kovaříkové a jejího tria, sólistek Evy Kleinové a Markéty Zehrerové, hlavní hvězdou akce bude Jitka Zelenková za doprovodu kapely Boom!Band Jiřího Dvořáka. Zájemci o umění mohou zdarma navštívit výstavu Universum Adama Kašpara v Galerii Ludvíka Kuby. Moderátorský mikrofon bude v rukou Jiřího Vaníčka. Vstupné na akci je zdarma. Akce se koná pod záštitou ministra zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adama Vojtěcha, hejtmanky Středočeského kraje Mgr. Petry Peckové a starosty města Poděbrady Jaroslava Červinky. 

Program 

13:30 Začátek akce, uvítání hostů
13:45 Hudební vystoupení Olgy Kovaříkové a jejího tria
14:45 Vystoupení sólistek známých zejména z pořadů Máme rádi Česko - Eva Kleinová, 
 Markéta Zehrerová za doprovodu kapely Boom!Band Jiřího Dvořáka
15:30 Předání ceny Poděbradského dne srdce za celoživotní zásluhy lékaři v oblasti 
 kardiologie a kardiochirurgie
15:50 Sraz účastníků pochodu v červených tričkách u květinových hodin – společné foto
16:00 Pochod lázeňským parkem v červených tričkách
 Trasa délky cca 1,5 km, od květinových hodin směrem k nádraží a parkem zpět k pódiu
16:35 Vystoupení Jitky Zelenkové za doprovodu kapely Boom!Band Jiřího Dvořáka
17:30 Komentovaná prohlídka Universum s Adamem Kašparem. 
 
Více informací o akci je možné nalézt ZDE.
Vytvořeno 22.9.2021 9:41:22 | přečteno 387x | Barbora-

Navigace

Blog

 
 
 
load