Den Středočeského kraje 2021 v muzeích a galeriích

28. říjen je státním svátkem a dnem vzniku samostatného Československa. Na stejný den připadá i Den Středočeského kraje, na který i letos chystají mnohá muzea a galerie pestrý program a vstupné zdarma nebo za symbolickou cenu. Vyrazíte na výlet? 


Zvětšit mapu
Informujte se ve vašem okolí i jinde ve středních Čechách na další mimořádné otevírací doby a pestrý kulturní program pro všechny věkové skupiny. Do akce se zapojují muzea a galerie zřizovaná Středočeským krajem. 
 
Otevřeno budou mít mimo jiné všechny expozice kutnohorského Českého muzea stříbra – Hrádek, Tylův dům a Kamenný dům, a to pro všechny návštěvníky zdarma. Kromě stálých výstav je připraven také doprovodný program. Hornické muzeum Příbram otevírá své expozice i mimopříbramské pobočky za zvýhodněné vstupné. V areálu Ševčinského dolu na Březových Horách se chystá zábavný program pro rodiče s dětmi s názvem Havířské šprýmování, který hravou formou přiblíží práci i každodenní život horníků v minulosti. 
 
Muzeum Mladoboleslavska bude mít 28. října všechny pobočky otevřené a přístupné za symbolické vstupné 1 Kč, za stejnou cenu se otevírá i celé Regionální muzeum Mělník, které navíc nabízí interaktivní program k probíhající výstavě Jedu v jedu, koncert sboru Chrapot, archeologickou přednášku a další program včetně Popletené expozice – veselé soutěže pro děti v expozicích historických kočárků a houpadel. Symbolickou 1 Kč návštěvníci za vstupné zaplatí také v Muzeu Českého krasu v Berouně a všech jeho objektech včetně Geoparku Barrandien. V Berouně se bohatý program chystá na 27.-28. října. Připravena je komentovaná prohlídka dílen firmy Delicia Hořovice, kde se vyrábějí akordeony, komentovaná prohlídka Berouna, Den s geologem a Harmonikářské vystoupení. 

K návštěvě zdarma nebo za symbolické vstupné zve Rabasova galerie v Rakovníku, Galerie středočeského kraje v Kutné Hoře, Regionální muzeum v Jílovém u Prahy, Muzeum Podblanicka, Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše, Oblastní muzeum Praha východ, Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami, Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy, Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně i Regionální muzeum v Kolíně. V Muzeu T.G.M. Rakovník se uskuteční tradiční šachová simultánní partie, řada akcí se koná i jinde. 


Vytvořeno 12.10.2021 13:17:53 - aktualizováno 17.10.2021 11:41:33 | přečteno 196x | Barbora-

Navigace

Blog

 
 
 
load