Dlouhodobé výstavy v Regionálním muzeu v Kolíně

Kolínské muzeum uzavírá i začíná nový rok hned několika zajímavými výstavami, které, pokud to vzhledem k nestálé situaci a následným vládním opatřením půjde, budete moci zhlédnou v roce 2021, jelikož by měly být otevřeny často až do konce ledna a některé z nich i déle.


Zvětšit mapu
Sváteční náladu zprostředkovává výstava Vánoce v měšťanském domě, která představuje tradiční výzdobu v měšťanských interiérech 19. století. Tato prezentace by měla být otevřena do 10. 1. 2021, pokud to situace dovolí.
 
Rovněž výstava Lombardští architekti a barokní stavby ve Středočeském kraji má pokračovat i v měsíci lednu, a to do 31. 1. 2021. Tvorba lombardských architektů na území soudobého Středočeského kraje zajisté oslní nejen nadšené milovníky architektury.
 
Výstava Sladkosti na Kolínsku – z historie výroby čokolády, cukrovinek a kávových náhražek bude otevřená do 28. února 2021. Na linku zde můžete zhlédnou video a udělat si představu o pojetí expozice. Výroba cukrovinek má na Kolínsku dlouhou tradici – od druhé poloviny 19. století –, ale seznámíte se tu nejen s historickými fakty. Spatříte také mnoho zajímavých exponátů, jako jsou plechové dózy, reklamní plakáty a další předměty spojené s tímto druhem podnikání. 
 
Do konce března má trvat výstava Nejen nepřátelé – staří Řekové a jejich sousedé. Tato pestrá mozaika vzájemných vlivů utvářejících antickou kulturu a její následný vliv na kulturu a vývoj života v oblasti, kde leží naše země, zaujme každého, koho fascinují dějiny rozmanitých národů a jejich vzájemná propojenost.
 
Až do 16. 5. 2021 bude otevřená výstava Umění ve službách reklamy – užitá grafika na Kolínsku, která představuje výběr grafických prací od výtvarníků spojených s tímto regionem. Nechybí plakátová tvorba, firemní reklama, typografie, knižní a časopisecké ilustrace či pohlednice a kalendáře. Zastoupeny jsou tu například díla Josefa Sudka, Jana Kubíčka a mnoha dalších význačných autorů. Samostatná část výstavy instalovaná ve Dvořákově muzeu pravěku pak představuje užitou grafiku Zdenka Rykra, jednoho z nejvýznamnějším reklamním výtvarníků, jehož dílo i život jsou spjaty s Kolínem.

Aktuální informace najdete zde.

Vytvořeno 16.12.2020 14:27:21 | přečteno 174x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load