Do krajiny ticha lákají Brdy a Podbrdsko online komunikací i řadou novinek

Život v České republice se pomalu vrací do starých kolejí a blížící se letní prázdniny znamenající pro většinu lidí zasloužený odpočinek po náročném začátku letošního roku. Někteří cestovatelé vyjedou k blankytnému moři a písčitým plážím. Více jak 75 % Čechů se však rozhodlo letos objevovat krásy české přírody. A právě pro tyto cestovatele si Turistická oblast Brdy a Podbrdsko, z. s. připravila několik novinek, kterými chce turisty nalákat k průzkumu zelených plic Čech.


Zvětšit mapu

Inspiraci na cesty po turistické oblasti Brdy a Podbrdsko, která se rozkládá mezi Prahou a Plzní, naleznou zájemci na sociálních sítích (@brdyapodbrdsko) a na webu brdyapodbrdsko.cz, které nabízejí plno zajímavých informací a tipů na turistické cíle. V loňském roce si spolek připravil také soubor propagačních edičních titulů, které se věnují cyklovýletům a pěším vycházkám, ale také tipům na místa pro rodiny s dětmi, pro milovníky vojenské historie a technických památek. Loňskou edici doplnila v letošním roce mapa regionu s vyznačenými cyklotrasami. Propagační materiály jsou dostupné online na webu destinace nebo v informačním centru města Příbram v Pražské ulici.

Knížka plná slev i nové mapové tabule

Další novinkou, kterou si pro letošní rok spolek pro turisty připravil, je návštěvnická knížka Turistické oblasti Brdy a Podbrdsko. Slevová knížka nabízí 21 slev a bonusů z celé oblasti. Knížku je možné získat zdarma po zaplacení plného vstupného v kterémkoliv zapojeném objektu, mezi nimiž je např. Muzeum zlata v Novém Kníně, hvězdárna v Žebráku, Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem a další. Úplný seznam zapojených turistických cílů naleznou zájemci na webu brdyapodbrdsko.cz.

V průběhu června jsou v obcích Láz, Kozičín, Orlová, Zaječov, Malá Víska, Chaloupky, Hvozdec a v městě Mníšek pod Brdy instalovány informační tabule s mapou pěších a cyklistických tras v měřítku 1:25 000, které pomohou cestovatelům a výletníkům s orientací v regionu. Kromě tabulí spolek finančně přispěje také na vznik lesního hřiště u turistického odpočívadla v Kozičíně nebo na hořovické straně Brd na rozšíření turistického mobiliáře v členských obcích. Další projekt, na který spolek v letošním roce podpoří, je zpracování projektové dokumentace cyklotrasy Brdská magistrála mezi Prahou a Plzní, kterou se v loňském roce podařilo zahrnout mezi páteřní regionální cyklotrasy Středočeského kraje.

„V Brdech to teď opravdu žije a nevyužitý potenciál regionu má dobře našlápnuto, aby zaujal a nalákal české i zahraniční návštěvníky. Spolek vedle svých aktivit spolupracuje i s krajskou centrálou cestovního ruchu na zajímavých projektech, jako je outdoorová a online kampaň Královská dovolená v srdci Čech nebo na influencerském projektu Cestuj srdcem, který se připravuje na druhou polovinu prázdnin“, doplnil Václav Švenda, radní Středočeského kraje pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Vytvořeno 28.6.2021 10:05:08 | přečteno 70x | jakub.kulhanek

Navigace

Blog

 
 
 
load