Dovolená v turistické oblasti Brdy a Podbrdsko

Plánování dovolených není žádná hračka, i když by se tak mohlo na první pohled zdát. Někdy dá velkou práci sestavit si itinerář, vymyslet, kam se vypravit na výlety, jaké památky navštívit nebo po jaké trase se vydat. Abychom vám sice příjemnou, ale náročnou práci usnadnili, máme pro vás tip na místo, kde se vám zaručeně zalíbí, a také několik přehledných podkladů, které vám pomohou s plánováním.


Zvětšit mapu
Vydejte se na výlet nebo na dovolenou do turistické oblasti Brdy a Podbrdsko. Příroda v krajině, jež byla desítky let výletníkům nepřístupná, jelikož se zde nacházel vojenský výcvikový prostor, je tak překrásná – divoká, nespoutaná, stále ještě nezaplavená davy turistů. Rovněž obdivovatelé pamětihodností, cenné architektury, umění a malebných městeček si tu přijdou na své.
 
Jelikož se jedná o velmi rozsáhlou oblast, jež je plná přírodních i historických skvostů a nabízí pestré vyžití, není snadné rozhodnout se, do jaké lokality se vydat a co tu podniknout. S tím vám pomůžou nové propagační materiály nedávno vydané organizací Turistická oblast Brdy a Podbrdsko.
 
Tato ucelená ediční řada obsahuje tři brožury a šest informačních letáků. První brožura je věnovaná základním a obecným informacím a zajímavostem. Díky ní zjistíte, že Brdy a Podbrdsko nejsou jen krajinou hustých lesů a vojenských památek. I když samozřejmě svoji industriální a vojenskou minulost kraj nezapře, ale to je dobře! Právě to ho činí tak jedinečným.
 
Další materiály nabídnou tipy na výlety, a to jak pěší, tak na kolech. Celkem je pro vás sestaveno dvacet tras – deset túr a deset cyklovýletů. Všechny trasy jsou podrobně popsané, doplněné o informace o okolních zajímavostech, orientační mapkou, údaji o délce a náročnosti tras a radami, kam se vydat za občerstvením. Další inspiraci načerpáte z šesti informačních letáků, které vás seznámí s jednotlivými turistickými cíli a slouží jako pozvánky na hrady a zámky, do muzeí a galerií, na rozhledny nebo místa spjatá s vojenskou historií oblasti.
 
Všechny materiály jsou k dostání ve vybraných informačních centrech v oblasti Brdy a Podbrdsko, v informačním centru Středočeské centrály cestovního ruchu v Husově ulici v Praze nebo online na webech brdyapodbrdsko.czcentralbohemia.cz

Vytvořeno 16.6.2020 14:07:42 | přečteno 395x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load