GASK prodlouží výstavu Jiřího Trnky

Kutnohorská Galerie Středočeského kraje zahájí provoz v úterý 12. května a každý, kdo obdivuje tvorbu umělců, jejichž představivost nezná mezí, bude zajisté potěšen zprávou, že se kurátoři galerie rozhodli prodloužit divácky velmi úspěšnou výstavu Jiřího Trnky nazvanou V zahradách imaginace.


Zvětšit mapu
Výstavu Jiří Trnka / V zahradách imaginace budete moci navštívit až do konce června, ale ani to není vše! Tato velmi populární a před nouzovým stavem hojně navštěvovaná expozice bude obohacena o dvě komentované prohlídky, a to ve dnech 13. 6. a 20. 6. Výstavou vás provedou Matyáš a Jan Trnkovi – vnuk a syn Jiřího Trnky, kteří jsou autory expozice i kurátorského konceptu.
 
Dalšími prodlouženými výstavami jsou Artikl / Sedm let s uměním prezentující díla umělců mladší a střední generace, dále výstava Jaroslavy Severové / Nejisté skutečnosti dotýkající se témat přesahů grafiky do ostatních druhů médií a výstavní projekt Srdce velkoměsta II. Od druhé poloviny května bude také obnoven program GASK dětem, což jsou pravidelné odpolední výtvarné dílny.

Ani v nedávné době na sociálních sítích spuštěné online projekty nebudou po znovuotevření galerie zrušené. I nadále mohou zájemci o umění zhlédnout videa k výstavám, seriál prezentující díla ze sbírek a stálé expozice galerie, podívat se na programy Lektorského centra nebo si poslechnout některý ze zajímavých podcastů. Dále je ke zhlédnutí virtuální 3D prohlídka stálé expozice Stavy mysli / Za obrazem. O všech aktivitách a aktuálním dění v galerii se více dozvíte zde.

Vytvořeno 7.5.2020 14:29:58 | přečteno 605x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load