Hollywood ve středních Čechách

Narazit v poklidném českém městě na Toma Cruise nebo na nádvoří našeho slavného hradu na Matta Damona, to není žádná utopie! Střední Čechy lákají filmaře už po mnoho let a není divu. Starobylé hrady, honosné zámky, malebné vesničky i dechberoucí přírodní scenerie vypadají na stříbrném plátně božsky a tvůrci to moc dobře vědí. Přečtěte si, jaké ze středočeských památek a lokalit se v hollywoodských trhácích objevily…


Zvětšit mapu

Kletby na hradě Křivoklát

Na hradě Křivoklát se natáčelo mnoho českých snímků, ale zavítal sem i početný zahraniční tým v čele se slavným režisérem Terry Gilliamem a hollywoodskými herci Mattem Damonem a Heathem Ledgerem. Tyto hvězdy na středočeském hradě natáčely film Kletba bratří Grimmů, dobrodružné, podle některých až hororově pojaté zpracování života německých autorů pohádek. Kromě Křivoklátu tým pracoval také na zámku Kačina nebo v Kutné Hoře. Nejvíce času ale umělci strávili na Křivoklátě, vjehož Rytířském sále zbudovali mučící nástroj a vytvořili komnatu generála. Dále se ve filmu objevilo nádvoří a v hradní kapli proběhla svatba královny, jíž ztvárnila Monica Bellucci. 

Tom Cruise v Mladé Boleslavi

V úvodu akčního snímku Mission: Impossible – Ghost Protocol si zahrála mladoboleslavská věznice. Film režiséra Brada Birda s hvězdou áčkové kategorie Tomem Cruisem se tu natáčel v roce 2011. Z bývalé věznice v Mladé Boleslavi se v akčním filmu, jehož hlavním hrdinou je agent Ethan Hunt, stalo moskevské vězení. Že se jedná o scénu důležitou a tvůrci rozhodně nepodceněnou svědčí fakt, že se na jejím natočení podílelo 150 kaskadérů!

Spider-Man ve středočeské vesničce

Populární komiksový hrdina Spider-Man v zatím posledním filmovém zpracování nazvaném Spider-Man: Daleko od domova režiséra Jona Wattse zavítal do středočeské obce Dobřeň. Vesnice si ale ve filmu nezahrála samu sebe. Filmaři ji proměnili ve vesničku rakouskou. V záběrech zde pořízených se objevila místní hospoda, v níž se Peter Parker v podání Toma Hollanda setkal s agentkou, která mu ušila nový kostým. Dalším středočeským místem, které filmaři do svého díla obsadili, bylo nádvoří černokosteleckého pivovaru, jež představovalo holandské náměstí obsypané trhovci.

Kouzla na Konopišti

Zámek Konopiště v mysteriózním snímku Iluzionista režiséra Neila Burgera vyprávějícím o nadaném kouzelníkovi Eisenheimovi, jehož si zahrál Edward Norton, představoval císařský lovecký zámeček korunního prince. S trochou soustředění se vám v záběrech podaří rozpoznat konopišťskou knihovnu. V „roli vedlejší“ se ve snímku objevil také Zrcadlový sál, jenž najdete na zámku v Dobříši a který zde představuje interiér vídeňského paláce Hofburg. 
Vytvořeno 6.11.2020 9:22:25 | přečteno 272x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load