Hradozámecká noc na Mnichově Hradišti

Na zámky a hrady za svitu hvězd a loučí aneb nenechte si ujít letošní Hradozámeckou noc! Za denního světla jsou středočeské pamětihodnosti překrásné, avšak ozářené měsícem jsou nejen nádherné, ale také neskutečně tajuplné. Proto radíme – na sobotní večer 29. srpna si nic neplánujte, protože ho strávíte na úžasných prohlídkách zámků, hradů či kostelů.


Zvětšit mapu
Hradozámecká noc 2020 proběhne ze soboty 29. srpna na neděli 30. srpna a jako každý rok nabídne představení památek nejen v netradiční době, ale také v doprovodu nevšedních programů. Letošním hostitelem číslo jedna se stal středočeský zámek v Mnichově Hradišti. Hlavní program akce se tak odehraje v překrásném barokním areálu, kde nasajete atmosféru doby, kdy zde pobývali členové šlechtického rodu Valdštejnů. Jejich odkaz zpřítomňují mobiliářem bohatě vybavené interiéry a rozsáhlé sbírky umění, porcelánu, knih a historických zbraní. Při této výjimečné příležitosti bude slavnostně otevřena nová stálá expozice nazvaná Paměť rodu přetrvá, jež je rozšířením výstavy Poslední odpočinek Albrechta z Valdštejna. A na co dalšího se při návštěvě Mnichova Hradiště můžete těšit? Například na divadelní a taneční představení, kostýmované prohlídky, módní přehlídku dobových kostýmů, barokní ohňostroj a mnoho dalšího.
 
Do Hradozámecké noci se stejně jako v předchozích letech zapojí desítky památek po celé České republice. Dlouho do noci budou otevřeny hrady, zámky, paláce, kláštery, kostely či vily. V rámci Středočeského kraje se do akce zapojí zámek Březnice, hrad Český Šternberk, zámek Hořovice, hrad Karlštejn, zámek Konopiště, hrad Krakovec, hrad Křivoklát, zámek Loučeň, zámek Mělník, zámek Mnichovo Hradiště, zámek Mníšek pod Brdy, zámek Radim, klášter Sázava, zámek Stránov, hrad Toční, zámek Zruč nad Sázavou, zámek Žleby a hrad Žebrák.
 
Kompletní program všech zapojených památek najdete zde, program Mnichova Hradiště zde.

Vytvořeno 25.8.2020 9:34:52 | přečteno 371x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load