Influenceři – srdcaři zdraví ze středních Čech

Projekt Cestuj srdcem, který jsme vyhlásili letos v červnu, se již úspěšně rozběhnul. Devět vybraných influencerů (či skupin influencerů) – srdcařů – cestuje po devíti regionech středních Čech a o své zážitky z kraje, označovaného za srdce Čech, se dělí na svých sociálních sítích. Už se znáte? 


Zvětšit mapu
Nadšení vypravěči příběhů, talentovaní fotografové, „videomejkři“ a digitální umělci se o postřehy z cest dělí se svými sledujícími a širokým publikem. Postřehy průběžně plní zejména své instagramové profily, zkrátka nepřijdou ani další sociální sítě či blogy. Příspěvky jsou pravidelně sdíleny také na sociálních sítích centrály, a to jak na Instagramu, tak na Facebooku. Nezapomeňte se dívat! 
 
A koho sledovat? Kdy a kam influenceři vyrážejí za svým středočeským dobrodružstvím? 
Přinášíme jejich medailonky, znáte se? 

 
@kristynakrenova (30. 7. – 3. 8.) 
Kristýna Křenová sedí na vozíku a její cestování tak mívá adrenalinový rozměr. Bez oblíbeného paddleboardu se nehne a rozhodně nedovolí svému handicapu, aby ji omezoval. Žila v Indonésii, v obytňáku procestovala Kalifornii a svým úhlem pohledu teď ukáže i Kutnohorsko a Kolínsko – srdcovku, kde má své kořeny, přestože její dva domovy jsou momentálně jinde. 
 
@gingerthunder_kolemsveta (3. – 7. 8.) 
Jezdí autostopem, vždy a všude. Za 300 dní Jana Řezníčková sama jako stopařka objela svět a teď se chystá objet oblast kolem Kladna, Slaného a Rakovníka. Nejspíš ji znáte z televizních reportáží. Jak sama říká, zažívá šílené věci a dělá cokoliv, co ji donutí opustit svou komfortní zónu. Na svých cestách plní rozličné výzvy a nezapomenutelná jistě bude i její další středočeská výzva, o kterou se s ostatními ráda podělí. 
 
@hanajampilkova (7. – 11. 8.)  
Fotografka Hana Jampílková se řídí pravidlem: dokud můžeš, považuj svoje nohy za lanovku. Minimálně do padesáti ji nikdo do výtahu ani na eskalátory nedostane. Jako doma se cítí v přírodě, místa k objevování vybírá nad mapou a cílem je jí i cesta, což se snaží předávat dál. Původem Liberečanka nyní žije v Poděbradech a střední Čechy tak neustále poznává. Aktuálně má v hledáčku Mělnicko Kokořínsko. 
 
@velkatlusta0, @d_malinova (11. – 15. 8.) 
Lukáš Sochor je duchem mladý a v dobrém slova smyslu ztřeštěný muzikant, který točí videa. Miluje nízkonákladové cestování, které bude inspirací pro další podobně naladěné cestovatele, a není plánovací typ – od plánování má Dášu Malinovou. Profesionální fotografka spolu s Lukášem a dvěma chrty procestují Berounsko. Střední Čechy znají, ale jak známo, vždy je co objevovat!  
 
@micha_elan (15. – 19. 8.) 
S batohem na zádech chodí Michaela Němcová po lesích, horách a mezi zvířaty a největší radost jí dělá objevování míst, o kterých se moc neví. A jejich focení a kreslení. Jako ilustrátorka totiž vytváří turistické deníky. Cesta do Posázaví ji povede po starých dobrých stopách – bude si znovu připomínat a objevovat místa, kde v dětství u příbuzných trávila prázdniny. 
 
@uztambudem (19. – 23. 8.) 
Autorka turistických průvodců Eva Kamitzová pro své neposedné děti ráda vyhledává stále nová dobrodružství a objevuje s nimi dosud neznámá krásná místa. O tipy se vždy ráda podělí. Její sledující vědí, že dopravním prostředkem i příbytkem na cestách pro celou rodinu občas bývá Multivan VW T3. Dobrodružství je tentokrát čeká v Kraji blanických rytířů. 
 
@just_trippers, @dan_rezabek (23. – 27. 8.) 
Pohodáři od Rakovníka Filip Jakubský a Daniel Řežábek spolu vyrazí do Brd a Podbrdska a budou se skvěle doplňovat. Filip je digitální nomád, který většinu času obvykle tráví v zahraničí. A také vášnivý fotograf, dronař a vystudovaný filmař. Dan si zamiloval focení starým fotoaparátem a svůj bydlík, kterým i tentokrát kamarádi a parťáci na podnětnou cestu vyrazí. 
 
@terumenclova (27. – 31. 8.)  
Blogerka a nadšená fotografka Tereza Menclová je sice z Prahy, ale většinu času tráví na cestách. Své sledující ráda inspiruje v tom, jak si i ta nejprofláklejší místa užít v klidu a „bez lidí“. Dětství strávila na Mělnicku a Kokořínsku, teď se chystá poznávat a zažívat Toulavu. Spolucestovatelem jí při středočeském putování bude věrný pejsek.  
 
@mamanacestach (31. 8. – 4. 9.) 
Maminka (zatím) čtyřleté dcery ráda motivuje všechny rodiče k tomu, aby se ani s dětmi nevzdávali svých přání a šli si za svými sny, ať už je to cestování nebo cokoliv jiného. Píše blog a dokončuje knihu o cestování s dětmi, které budou jejími parťáky i při objevování zatím nepoznaných částí středních Čech. Veronika Zelendová vyrazí do Pojizeří a Polabí. 
 
 
Projekt vychází z konceptu uměleckých stáží a jeho hlavním cílem je podpořit znovu se probouzející cestovní ruch ve středních Čechách a přilákat do kraje nové návštěvníky i z řad mladší generace.
 

Vytvořeno 4.8.2021 13:32:27 - aktualizováno 4.8.2021 17:35:33 | přečteno 245x | Barbora-

Navigace

Blog

 
 
 
load