Jak dobře znáte středočeské zámky? 1. díl

Prověřte si své znalosti středočeských zámků! Víte například, jak se jmenuje náš empírový klenot? Vybavíte si, které ze šlechtických sídel vlastnil sám arcivévoda František Ferdinand d’Este? Náš kvíz vám poslouží také jako inspirace při plánování letních výletů. Každičká ze středočeských honosných rezidencí stojí za návštěvu!


Zvětšit mapu

Jak dobře znáte středočeské zámky? 1. díl

Jak se jmenuje empírová perla nedaleko královské Kutné Hory, za jejímž vznikem stojí český rod Chotků? Pro tento zámek je typické sloupořadí i trojúhelné tympanony.

 

 

 

Čím je ve světě unikátní anglický park u zámku Loučeň nedaleko Nymburka?

 

 

 

Znáte jméno rokokového zámku, který vlastní rod Colloredo-Mannsfeld? Nedaleko zámku se nachází Památník Karla Čapka.

 

 

 

V jakém stavebním slohu byl přestavěn původní gotický hrádek v Brandýse nad Labem? Zámek se stal oblíbeným útočištěm habsburských císařů, vč. Rudolfa II. či Karla I.

 

 

 

Na samé hranici Středočeského kraje byste našli pohádkový zámek knížat z Auerspergu. U zámku se nachází obora se vzácnými bílými jeleny. Znáte jeho jméno?

 

 

 

U kterého středočeského zámku naleznete kapli sv. Anny s hrobkou významného vojevůdce Albrechta z Valdštejna?

 

 

 

Víte, jak se jmenuje a u kterého města leží romantický zámek, jehož posledním majitelem byl sám arcivévoda Ferdinand d‘Este?

 

 

 

Na kterém polabském zámku byste našli unikátní modré pokoje s rokokovými freskami, které svojí podobou připomínají tzv. cibuláče?

 

 

 

V blízkosti zámku Mníšek pod Brdy, při jehož prohlídce se seznámíte se životem šlechty v období První republiky, se nachází významné poutní místo. Znáte jeho jméno?

 

 

 

Na kterém zámku ve středních Čechách působil astronom Tycho Brahe a jeho pobyt dodnes připomíná expozice zdejšího muzea?

 

 

 

Na kterém barokním zámku můžete při prohlídce navštívit byt generála Laudona, který na zámku pobýval během tzv. „bramborové války“ roku 1778?

 

 

 


Vytvořeno 24.4.2020 8:38:49 | přečteno 2282x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load