Jak šel čas aneb 125 let od založení značky ŠKODA AUTO

Automobily ŠKODA jistě moc dobře znáte, ale měli jste už šanci dozvědět se více o dlouhém a fascinujícím vývoji světově proslulé značky? Nyní máte jedinečnou možnost! Zavítejte do ŠKODA Muzea v Mladé Boleslavi, kde od 27. 5. obohatila stálé expozice nově otřená výstava nazvaná „S tradicí do budoucnosti“ mapující 125letou existenci společnosti.


Zvětšit mapu
Příběh podniku, který založili Václav Laurin a Václav  Klement, se začal psát před 125 lety a vy se s ním můžete obeznámit ve ŠKODA MuzeuMladé Boleslavi. Jak se z původně skromné opravny kol vyvinula po celém světě proslulá společnost? Odpovědi zjistíte na výstavě „S tradicí do budoucnosti“, jež od 27. května obohatila stálé expozice muzea. Otevřená bude až do 10. ledna příštího roku.
 
Nejpodstatnější milníky v historii firmy přibližují fotografie, artefakty a vozidla. Nahlédnete do zákulisí vývoje a příprav výroby, spatříte modely nejen z dávné minulosti, jako je například jízdní kolo SLAVIA z roku 1899, ale také z blízké budoucnosti. Tu načrtne například jednostopý koncept KLEMENT s elektrickým pohonem. Zlatým hřebem výstavy je studie „Mezi skicou a autem“, socha inspirovaná aerodynamickými tvary předválečných vozů.

Vytvořeno 4.6.2020 9:54:16 | přečteno 309x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load