Jak to vypadalo ve středověkém dole

Starobylý důl, který spadá pod České muzeum stříbra v Kutné Hoře, se po nucené pauze otvírá veřejnosti. Od úterý 2. června se opět můžete podívat do tajuplného kutnohorského podzemí a zjistit, jak se v dávných dobách těžilo drahocenné stříbro.


Zvětšit mapu
Středověký důl je součástí druhého prohlídkového okruhu Českého muzea stříbra na Hrádku. V minulých letech byl v provozu od začátku dubna do konce listopadu, pak se na zimu uzavřel, aby se provedly nutné rekonstrukční a udržovací práce. Letos se ale jeho otevření o dva měsíce posunulo. 
 
V dubnu a květnu loňského roku zavítalo na Hrádek téměř 40 000 návštěvníků a v červnu 2019 dalších více než 12 000. Bohužel čísla za rok 2020 budou zcela jiná. „Dvouměsíční výpadek v návštěvnosti, prakticky nulový zahraniční turistický ruch, omezené fungování škol a snížení kapacity prohlídek má zásadní ekonomický dopad na činnost muzea,“ uvádí ředitelka muzea PhDr. Světlana Hrabánková. „Abychom v letošní sezóně zaujali návštěvníky, připravili jsme různá vylepšení a aktuálně také pracujeme na několika aktivitách v oblasti propagace,“ dodává.
 
Na Hrádku můžete navštívit dva prohlídkové okruhy. První se jmenuje Město stříbra a mapuje vývoj Kutné Hory od počátků až do doby rozkvětu v jedno z nejvýznamnějších měst království. Okruh druhý, nazvaný Cesta stříbra, vám osvětlí zpracování stříbrné rudy od jejího dobytí až po vyražení mince. V rámci této poutavé poutě se podíváte do štoly svatého Jiří, kde v hloubce zhruba 34 metrů projdete částí původního středověkého dolu.

Vytvořeno 3.6.2020 10:16:42 | přečteno 375x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load