Jarní novinky v Českém muzeu stříbra

V úterý 12. května přivítaly tři objekty spadající pod České muzeum stříbra své první letošní návštěvníky. Nenechte si ujít novinky, které pro vás kurátoři muzea připravili na Hrádku a v Kamenném a Tylově domě. Můžete tu obdivovat poutavé stálé expozice i nově otevřené výstavy. Zvětšit mapu

Hrádek

Na Hrádku je aktuálně otevřena stálá expozice s rozšířeným obsahem. Původní první okruh, který je přístupný individuálně bez průvodce, nabízí stálou výstavu věnovanou vývoji Kutné Hory a životu „stříbrné šlechty“. Tento okruh je nově obohacen o návštěvu hornické osady, jež se nachází mimo objekt. Přichystán je pro vás také nevšední zážitek, a to možnost vlastnoručně si vyrazit pražský groš!

Kamenný dům

Rovněž v Kamenném domě probíhají prohlídky individuálně. Přístupné jsou nejen dvě stálé expozice, ale také nová výstava nazvaná Černé řemeslo – kováři a zámečníci na Kutnohorsku. Autorkou výstavy je Kateřina Vavrušková.

Tylův dům


Tylův dům umožňuje individuální prohlídky dvou stálých expozic, ale i zde můžete zhlédnout výstavu novou. Jmenuje se Müllerova mapa Čech z roku 1720 a spatříte zde jedno z nejkrásnějších a nejcennějších českých kartografických děl. Seznámit se s tímto unikátem jste mohli již v elektronické podobě na webu muzea, ale vidět 25 listů naživo je zážitek, který byste si neměli nechat utéct. Autorem výstavy je Josef Kremla.

as4u_galadr_show_style_2-602104

Vytvořeno 13.5.2020 11:47:17 | přečteno 390x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load