Jaro v Příbrami bez společenských akcí

Prodloužení nouzového stavu ovlivní kulturní, sportovní i společenský život Příbrami – mnoho akcí je již nyní zrušeno, v několika případech se pořadatelé snaží o přesun termínů například na pozdní léto nebo na začátek podzimu.

Zvětšit mapu
O některé z kulturních či sportovních zážitků snad jejich fanoušci nepřijdou. Organizátoři se, pokud to jen trochu jde, snaží najít nové termíny a konání akcí posunout. Samozřejmě ne vždy je to možné. „Problém jsme probrali a výsledkem je, že až do konce června jsou veškeré akce stopnuté. Nevíme, jak dlouho vládní opatření budou trvat, a plánovat v tuto dobu jakoukoli akci je bezpředmětné,“ říká příbramský starosta Jan Konvalinka. Podle jeho slov se toto rozhodnutí týká také Příbramského kulturního léta, události, díky níž se město promění v centrum plné umění, veselí a kreativity.

Nouzový stav ovlivní rovněž podobu jedné z nejdůležitějších událostí celého Příbramska – Hudebního festivalu Antonína Dvořáka. V současné době je rozhodnuto, že se neuskuteční slavnostní zahájení původně naplánované na sobotu 25. dubna a dva další koncerty – Antonín Dvořák a jeho vliv na americkou hudbu a vystoupení Martiny Kociánové a Kateřiny Englichové. Naopak koncert, který by se měl odehrát v úterý 28. dubna na zámku Dobříš, má stále naději: „Vystoupení Pražských komorních sólistů se snažíme přesunout na středu 3. června,“ uvedla ředitelka festivalu Albína Dědičík Houšková. „I přes tuto neradostnou situaci doufáme, že alespoň část koncertů 52. ročníku bude možné odehrát. U koncertů, které jsme nuceni rušit, domlouváme termíny na rok 2021,“ dodává.
 
Již nyní je ale rozhodnuto, že se neuskuteční Prokopská pouť ani Divadlo patří dětem. Zato zájemci o vojenskou tematiku mají stále ještě naději, že letošní rekonstrukce poslední bitvy druhé světové války konaná na Slivici proběhne. Někteří z pořadatelů, jejichž jarní plány již definitivně ztroskotaly, se snaží najít nové termíny. O změně data konání jedná například tým pořádající českou verzi motoristické jízdy Route 66. „Mluvíme o posunu na září nebo říjen, kdy bychom tedy nezahajovali, ale naopak zakončovali motoristickou sezónu,“ uvádí vedoucí Městského kulturního centra Příbram Vlastimil Ševr. Mezi dalšími přesunutými akcemi jsou Svatohorský Downtown a Piknik na Nováku, obě by mohly proběhnout koncem srpna nebo na začátku podzimu.

Vytvořeno 8.4.2020 8:50:13 | přečteno 410x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load