Kam nyní vyrazit ve středních Čechách? Nejen na svatomartinské slavnosti!

První polovina listopadu se nese v duchu svatomartinských slavností. Ve středních Čechách se můžete těšit také na koncerty, Dýňolab v Pyšelích, Strašidelný pohádkový les, výstavu železničních modelů, designový Mint market a další zajímavé akce. Nechte se inspirovat. 


Zvětšit mapu

Akce v týdnu 1.-7. 11. 

Koncerty Laco Deczi (3. a 4. 11.) 
Ve středních Čechách bude opět vystupovat světově uznávaný trumpetista a skladatel Lado Ceczi.  Ve středu 3. 11. zahraje v Mělnickém kulturním centru v doprovodu své kapely Celula New York. Ve čtvrtek 4. 11. se publiku představí v Kulturním a společenském středisku Vltava v Kralupech nad Vltavou v doprovodu kytaristy Zdeňka Krysy Fišera. Po koncertě bude následovat beseda. 
 
Dýňolab v Pyšelích (4. 11.)
V Pyšelích se v restauraci U Dobrotů uskuteční již 4. ročník tradiční podzimní oblíbené akce s názvem Dýňolab. Po společném vydlabání dýní se uskuteční průvod dýní a výstava u kašny na náměstí. Dýně, nožíky a lžíce by si každý účastník měl přinést vlastní. 
 
Pivní a vinné slavnosti v Lysé nad Labem (5.-7. 11.) 
Na výstavišti v Lysé nad Labem se uskuteční další ročník akce Pivní a vinné slavnosti. V rámci slavností bude možné ochutnat rozmanité druhy piva a vína z Moravy a Čech. Příjemnou atmosféru doplní hudební program. Současně bude probíhat také Autosalon, Tuning show. 
 
Dušičková vzpomínka ve Veltrusích (5. 11.) 
Zámek Veltrusy i letos opět pořádá akci Dušičková vzpomínka a připomíná si tak Památku zesnulých. Dojde ke společnému zavzpomínání u kaple Ferdinanda Kinského ve Veltrusích a návštěvě kostela, kde se zapálí svíčky a položí věnec k náhrobku Rudolfa Chotka. 
 
Strašidelný pohádkový les v Jílovém u Prahy (7. 11.) 
V Jílovém u Prahy se chystá speciální Strašidelný pohádkový les. Na dvoukilometrové trase budou na děti i dospělé číhat nejrůznější strašidla z pohádkové říše. Děti budou plnit úkoly a snažit se o vysvobození princezny z hadího zakletí, pomáhat pirátovi hledat ztracený poklad a zachraňovat lesního skřítka Mecháčka. Po splnění úkolů čeká na malé poutníky odměna. Trasa pohádkového lesa začíná v parku za muzeem. 
 
Výstava Provoz železničních modelů a kolejišť Pečky (6.-7. 11.) 
Klub Spolek železničních modelářů Pečky zve na prezentaci své činnosti s názvem Provoz železničních modelů a kolejišť. V provozu bude 12 modelových kolejišť, kolejiště od modelového měřítka Z po velikost 0, k vidění muzeum modelové železnice od 60. do 90. let, uskuteční se prodej železničních modelů a doplňků k modelové železnici, ukázky ručně postavených modelů, ukázky stavby modelových kolejišť, přístupná bude dětská hrací zóna s dřevěnými vláčky a otevřena část výstavní haly se stavbou kolejiště námět Hřensko. 

Akce v týdnu 8.-14. 11.

Den válečných veteránů na zámku Veltrusy (11. 11.) 
Na zámku Veltrusy budou u příležitosti Dne veteránů otevřeny prohlídkové okruhy Aristokrracie: Začátek konce a Laboratorium. Pro válečné veterány, kteří se prokážou průkazem, bude platit akce 1+1 zdarma na vstupenky. 
 
Slavnostní otevírání svatomartinských vín a Svatomartinské hody v Kutné Hoře (11. a 13. 11.) 
Kutné Hoře ve čtvrtek 11. 11. proběhne v klášteře sv. Voršily slavnostní otevření svatomartinských vín. V sobotu 13. 11. se v Galerii středočeského kraje (GASK) uskuteční degustace vín spojená s ochutnávkou specialit ze svatomartinských hus. Akce bude doprovázena kulturním programem pro celou rodinu. 
 
Svatomartinské hody na Hradě Červený Újezd (5.-7. 11. a 12.-14. 11.) 
Tradiční gurmánské svatomartinské hody na Hradě Červený Újezd se díky velkému zájmu připravují ve dvou termínech vždy od pátku do neděle. Účastníci se mohou těšit na osvědčené husí speciality i na připravené novinky. 
 
Mint market Příbram a Benešov (6. 11. a 13. 11.)  
Mint market s originálními produkty módních návrhářů a designérů, kvalitní kosmetikou, hračkami, svíčkami, originálními šperky a papírenským zbožím proběhne letos poprvé v Příbrami 6. 11. v Divadle A. Dvořáka. Po roční odmlce se také vrací do Benešova, a to dne 13. 11. v budově Muzea umění a designu a před budovou na Malém náměstí. 
 
Sázavský klášter – promítání filmu Paměti národa o životě Ing. Zdeňka Šolara (13. 11.)  
U příležitosti svátku Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studenstva se v temperovaném refektáři Sázavského kláštera uskuteční promítání filmu Paměti národa o životě Ing. Zdeňka Šolara – Sázavana a jednoho z hrdinů 20. století. 
 
Svatomartinské slavnosti Poděbrady 2021 (13. 11.)  
V Poděbradech se na nádvoří zámku a na Jiřího náměstí uskuteční tradiční událost spojená s ochutnávkou prvních vín aktuálního ročníku. Účastníci se mohou těšit také na jarmark řemeslných produktů a delikates a na doprovodný program. V 11 hodin přijede Martin na bílém koni, aby požehnal přítomným a zároveň otevřel první lahev Svatomartinského vína. V odpoledních hodinách k poslechu a tanci zahraje Cimbálová muzika Réva. 

Vytvořeno 2.11.2021 11:31:12 | přečteno 135x | Barbora-

Navigace

Blog

 
 
 
load