Kam o víkendu na výlet

Přemýšlíte, co budete dělat o víkendu? Jak zabavíte děti nebo kam zajet, abyste si odpočinuli od ruchu města? Máme pro vás několik tipů na výstavy, které se zalíbí celé rodině, a na akce, na nichž se zabaví malí i velcí výletníci.


Zvětšit mapu

Na zámku Nelahozeves začínají novou sezónu hravě! „Živé soboty“, série menších festivalů, jsou určené dětem a plné her, soutěží, kejklířských, divadelní a sokolnických představení a mnoho dalšího. Chybět nebudou ani stánky s občerstvením a rukodělnými výrobky.

Také na zámku Konopiště chystají na tento víkend speciální program. Bude se tu konat mimořádná večerní akce zvaná „Víkend otevřených zahrad“, která se uskuteční v sobotu 6. 6. Zámecká zahrada se promění v překrásné a tajuplné místo osvětlené loučemi. Působivou atmosféru umocní klasická hudba a pokud vám vyhládne, budete se moci občerstvit v Růžové kavárně, která zůstane otevřená.

Kdo by neznal vlídné pohádky o krtkovi, jako malý se nedojímal nad jeho upřímným údivem a neradoval se, když ho nějaká maličkost potěšila. Věhlas kreslené postavička Zdeňka Milera již dávno překročil české hranice. Figurku v podobě roztomilého zvířátka s velikýma očima si dokonce jako svého maskota vzal s sebou do kosmu astronaut Andrew Feustel! Výstava na zámku v Kladně, jež je věnována autorovi kultovní postavičky, výtvarníkovi a kladenskému rodákovi Zdeňku Milerovi a jeho tvorbě, byla otevřena 1. června a věříme, že si její návštěvu užijí děti i dospělí. Její součástí jsou ukázky grafik napříč umělcovou tvorbou, interaktivní expozice, projekce tří různých pohádek o krtkovi a mnoho dalšího. 

Nová výstava byla nedávno otevřena také v Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše. Expozici „Loupežníkova Lásky hra osudná“ tu můžete zhlédnout od 2. června do 12. září. Dozvíte se méně známé informace o soukromí bratří Čapků a o jejich vztahu k ženám a lásce. Především ale výstava připomíná dvě důležitá čapkovská výročí – letos uplyne 110 let od premiéry jednoaktovky Lásky hra osudná, první spolupráce bratrů na poli dramatu. Své kulatiny slaví také hra Loupežník, první samostatné dramatické dílo Karla Čapka, jímž před 100 lety dobyl pražské Národní divadlo. Výstava sestává z různých artefaktů,  například scénických návrhů, plakátů, autentických kostýmů a předmětů ze slavných nastudování Loupežníka, dále z citátů a úryvků z milostné korespondence obou bratrů.

Na jaký zážitek zajisté jen tak nezapomenete? Na jízdu historickým parním vlakem! V železničním muzeu v Lužné u Rakovníka je na víkend 6. a 7. června připraveno zpestření prohlídek v podobě vyhlídkové jízdy parním vlakem taženým lokomotivou přezdívanou Heligon. Vlak vyjede z muzea a dorazí do stanice Krupá, pak se vydá na zpáteční cestu.


Vytvořeno 4.6.2020 10:27:44 | přečteno 798x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load