Kroky ke zdraví

Chůze je nejzdravější pohyb a cenný dárek, který sami sobě můžete věnovat. Ať už vás lákají poklidné procházky lesem, malebnými městskými uličkami, nebo náročné celodenní túry, pěší výlety jsou vždycky úžasným zážitkem a kvalitně stráveným volným časem. Ale také „pouhé“ přesouvání se pěšky v rámci běžného, každodenního života může udělat s vaším zdravím a kondicí divy.


Zvětšit mapu

Jestli ale nepatříte mezi oddané milovníky pravidelné chůze a potřebujete motivaci, máme pro vás skvělý tip. Spolek Partnerství pro městskou mobilitu vyhlásil výzvu nazvanou 10 000 kroků, jejímž cílem je navrátit chůzi zpět do našich životů. „Doporučuji, abychom se více zamysleli nad životním stylem jako možnou prevencí před nemocemi. Pravidelný pohyb včetně chůze je jeho velmi důležitou součástí,“ upozorňuje Roman Havlík, ředitel Fakultní nemocnice v Olomouci.

Mnoha odborníky i výzkumy je dokázáno, že se skutečně jedná o nejpřirozenější pohyb prospívající nejen našemu tělu, ale i mysli. A obojí – jak naše tělesné schránky, tak psychika – je v poslední době pod opravdu velkým tlakem.

A jaký je cíl tohoto projektu? Když se do něho zapojíte, nemusíte pokořit v názvu uvedených deset tisíc kroků. Bohatě postačí pokusit se chodit pravidelněji a alespoň o trošku víc, než jste byli zvyklí. Kilometry, které zdoláte, budou následně bodově ohodnoceny. Můžete je zaznamenávat na libovolném zařízení, jako jsou chytré hodinky nebo různé mobilní aplikace, a následně je do svého profilu na webu https://www.desettisickroku.cz nahrát. I přesto, že vám největší odměnou zajisté bude upevnění vašeho zdraví, můžete se ještě navíc motivovat skvělými cenami, jež jsou připraveny pro ty nejzdatnější. Registrace probíhá zde. 

https://www.desettisickroku.cz


Vytvořeno 29.3.2021 15:30:39 | přečteno 171x | jakub.kulhanek

Navigace

Blog

 
 
 
load