Kulturní léto v Mělníku

Ať už ve městě na soutoku Labe a Vltavy bydlíte, nebo přemýšlíte, kam v létě jezdit na výlety, Mělník je určitě místem, které se o prázdninách vyplatí navštívit. Kulturní program na červenec a srpen je tak bohatý a pestrý, že si každý zajisté přijde na své.


Zvětšit mapu
Heslo Mělnického kulturního centra na letošní prázdniny zní: „Mekuc v létě nespí“. A spát se nebude chtít ani vám, natolik poutavý a různorodý je program, který si pro vás organizace připravila. Můžete se těšit na skvělé filmy, divadelní představení pro děti i dospělé, na koncerty všech možných žánrů, na výstavy nebo na kreativní workshopy.
 
Od 3.–11. 7. se z Masarykova kulturního domu stane festivalové kino. Budou se tu konat Tady Vary, přehlídka snímků, které, bohužel, tento rok nemohly být součástí zrušeného mezinárodního filmového festivalu. Toto nemilé vyústění státních opatření má ale přeci jen jedno pozitivum – mělničtí diváci si tak budou moci vychutnat kvalitní kinematografická díla z různých koutů světa, která se do české distribuce třeba ani nedostanou. Představení budou mít formu festivalových promítání a budou doplněna odbornými úvody přenášenými do sálu.
 
Přehlídkou úžasných filmů ale vše jen začne a kulturní dění se naplno rozjede během měsíce srpna. Vše se bude odehrávat v „Relaxačním art parku“ zřízeném v sadech u Masarykova kulturního domu. Od 27. 7. až do 2. 9. se zde budou konat koncerty různých hudebních žánrů, divadelní a akrobatická představení, filmové projekce, scénická čtení, jeden z večerů se park díky videomappingu promítanému do korun stromů promění v pohádkově magické místo, zážitkem zajisté bude také velkolepá ohňová show a pro všechny, v nichž dřímá tvořivá duše, budou určené kreativních workshopy.
 
Milovníci umění si nesmí nechat utéct výstavu kreseb Jaromíra Švejdíka známého pod pseudonymem Jaromír 99. Výstava nese název Jaromír 99: Face To Face a konat se bude v galerii Ve Věži a v hale Masarykova kulturního domu od 31. 7. Kulturní dům bude hostit ještě jednu výstavu, tentokrát s historickou tematikou. Zhlédnete tu návrhy sochy sv. Ludmily od výtvarníků, kteří se zúčastnili soutěže vyhlášené městem u příležitosti výročí 1 100 let od mučednické smrti této mělnické rodačky.

Vytvořeno 17.6.2020 15:24:09 | přečteno 368x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load