Kulturní novinky z Mělníka

Nový rok, nové začátky, nové kulturní akce. Ač ani leden 2021 nezačíná nejlehčeji, v Mělnickém kulturním centru se i tak dějí velké věci. Otevření nové knihovny, výstavy děl úžasných umělců i, pokud to situace dovolí, workshopy pro děti a dospělé. Nechte si pošmourné zimní dny prozářit mělnickou kulturou!


Zvětšit mapu

Co se děje v galerii Ve Věži

Výstava Řez dudkem královéhradeckého studia Upupaepop v galerii Ve Věži je prodloužena do 7. 2. Studio Upupaepop tvoří manželská umělecká dvojice Eva a Jakub Horští. Duo se věnuje ilustraci, grafickému designu, tisku a nakladatelské činnosti. Ve svých nápaditých a hravých dílech spojují prvky tradičních tiskových technik s klasickou kresebnou formou a digitální produkcí. Díky této rozmanitosti využívaných technik je každý z jejich projektů absolutně jedinečný. V galerii Ve Věži umělci představí v několika tematických celcích průřez volnou tvorbou i ilustrace, jež vznikly na zakázku. Pokud to bude možné, 27. 1. od 15:00 se v městské knihovně uskuteční workshop Hledání tiskařského šotka vedený Evou a Jakubem. Dozvíte se například, co všechno lze tisknout a jak se z odpadu stane grafika. Poté, od 17:30, se bude v galerii konat komentovaná prohlídka, jíž se zúčastní sami autoři.

Co se děje v městské knihovně

V první polovině prosince minulého roku byla na náměstí Karla IV. otevřena nová knihovna. Zahájení provozu bylo vzhledem k nařízeným opatřením komorní, ale věříme, že následující rok bude plný mnoha rozmanitých akcí. Můžete se těšit například na prohlídky knihovny s výkladem, soutěže pro děti i dospělé nebo na výstavu Život a doba spisovatele Karla Čapka, jež bude od ledna do března umístěna ve foyer knihovny. Tímto stručným výčtem to ale zdaleka nekončí! V knihovně se toho bude dít mnoho dalšího – aktuální informace o všech akcích pořádaných Mělnickým kulturním centrem nejen v prostorách knihovny sledujte na webových stránkách nebo na Facebooku instituce.

Vytvořeno 5.1.2021 10:43:40 | přečteno 173x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load