Kutnohorsko je bez roušek

V pátek 17. července bylo z rozhodnutí Krajské hygienické stanice zrušeno opatření, které na Kutnohorsku ukládalo v minulých dnech povinnost nosit roušku v uzavřených prostorách.

Zvětšit mapu

Toto nařízení omezovalo množství lidí, kteří se mohli účastnit hromadných akcí. V současné době jsou v platnosti pouze některá nařízení týkající se zdravotnických zařízení a zařízení sociálních služeb, podrobnosti v přiloženém odkazu na web KHSSTC. Roušku si budou muset vzít ještě ti, kteří půjdou k lékaři. Uvedené rozhodnutí vstoupilo v platnost okamžikem vyvěšení na webu Krajské hygienické stanice.

Věříme, že zrušení krátkodobého preventivního opatření umožní městu vrátit se opět do běžného režimu a že se cestovní ruch opět rozjede na plné obrátky.


Kutná Hora se v posledních dnech s ohledem na současnou situaci ve městě dostala do hledáčku kamer a na hlavní stránky zpravodajství. Může se proto zdát, že zde dochází k jakési krizi a je lépe se tomuto krásnému městu vyhnout. Opak je však pravdou, Kutná Hora zve stále k návštěvě všechny turisty a návštěvníky, kteří se zajímají o památky a historii naší vlasti.

Ačkoliv čísla hovoří o zvýšeném počtu nakažených lidí, jde z většiny o obyvatele menších obcí na Kutnohorsku. Pokud bychom měli hovořit přímo o samotné Kutné Hoře, která má dvacet tisíc obyvatel, jde celkově o jednoho pozitivního člověka na tisíc obyvatel, přičemž se jedná prakticky o jediný zdroj nákazy, která se objevila v jedné z menších firem na Kutnohorsku. Tyto případy lze tedy snadno vyhodnotit, vysledovat kontakty a zajistit jejich testování. Za posledních 5 dní navíc k žádnému dalšímu nárůstu v Kutné Hoře nedošlo. 

Ve městě nejsou znát žádná přísná opatření. Všechny památky jsou pro návštěvníky otevřeny jako kdykoliv jindy, stejně tak i průvodcovská služba pracuje v běžném režimu.

Návštěvy Kutné Hory určitě není důvod se obávat. Není třeba rušit například zarezervované ubytování nebo plány na prázdninový výlet. Památky uvítají každého turistu, stejně jako běžně otevřené obchody. Vedení města věří, že se situace brzy opět vrátí k normálu a budou zrušena i ta minimální preventivní opatření, která jsou pro současné dny zavedena.Vytvořeno 17.7.2020 16:40:17 | přečteno 332x | jakub.kulhanek

Navigace

Blog

 
 
 
load