Letní akce ve středních Čechách v plném proudu

Léto je v plném proudu a střední Čechy ožívají. Pro zpestření letních výletů je připravena řada mimořádných akcí pro milovníky kultury, historie, hudebních festivalů, slavností u vody i těch netradičních, jako je Slavnost ovocných knedlíků na Konopišti. Přinášíme malou ochutnávku.


Zvětšit mapu

Co se děje 26. 7. - 1. 8. 2021 

V týdnu od 26. 7. do 1. 8. doporučujeme zavítat třeba do Kutné Hory, kde se ve dnech 25. – 28. 7. zastaví Kinematograf bratří Čadíků. Pod širým nebem se budou promítat české filmy Mlsné medvědí příběhy, Meky, Havel a 3Bobule, předcházet jim vždy bude bude hudební produkce. 
 
Na Konopiště by v pátek 30. 7. měli dorazit všichni, kteří se rádi v rámci divadelních představení vydají po stopách lucemburských panovníků. Jeden z nejstarších českých královských hradů pozve návštěvníky i do potemnělého hradního vězení a mučírny. Své brány večer 30. 7. otevírá také unikátní kostel sv. Jakuba v Jakubu – Církvici. V jedné z nejvýznamnějších románských sakrálních staveb je připravena speciální večerní komentovaná prohlídka. 
 
I sobota 31. 7. se ponese na vlnách historie. Ve Slaném je připraveno Keltské odpoledne a návštěvníci jsou zvaní i na aktuálně probíhající výstavu „13 kilometrů objevů“, jejíž podstatná část je keltské historii věnována. V Mrači nedaleko Benešova se ve stejný den uskuteční další ročník Historického festivalu s pestrým programem.
 
V noci ze 31. 7. na 1. 8. se uskuteční oblíbená Hradozámecká noc, a i letos se do ní zapojí přes 10 středočeských památek. Účastníci se mohou těšit na netradiční zážitky, prohlídky běžně nepřístupných prostor, kostýmované prohlídky, řadu doprovodných koncertů a jiných mimořádných akcí. Na zámku Loučeň se letošní ročník uskuteční ve stylu naboso, na Krakovci budou znít středověké písně, zámek ve Zruči nad Sázavou se promění ve školu čar a kouzel. Zapojeny jsou i Konopiště, Karlštejn, Žleby, Český Šternberk, Radim, Stránov, Mělník, Točník a Žebrák a také Sázavský klášter a Starý zámek v Hořovicích. 
 

Co se děje 2. - 8. 8. 2021 


Týden od 2. do 8. 8. rovněž nabídne řadu akcí. Kinematograf bratří Čadíků tentokrát ve dnech 2. – 8. 8. zastaví v Českém Brodě, kde se bude promítat pod širým nebem na zahradě místního gymnázia. Areál Letiště v Milovicích bude ve dnech 6. – 7. 8. patřit hudebnímu festivalu Let It Roll: Save The Rave
 
6. – 8. 8. také proběhne pietní akt, zazní salvy z děl a uskuteční se doprovodné akce k důstojnému připomenutí bitvy u Kolína, která měla zásadní dopad na osudy našeho národa i na evropské dějiny. Akce s názvem Válka v krajkách – bitva u Kolína 1757 bude probíhat v Křečhoři, Nové Vsi I a Lošanech. Historií ožije i zámecký park ve Zruči nad Sázavou, kde budou probíhat XXI. Historické slavnosti. Připraven je dobový jarmark, hudba, tanec, šerm, kejkle, střelba a mnoho dalšího. 
 
Slavnosti na návštěvníky čekají například v Nymburce, kde se 7. 8. uskuteční zábavná letní Přístavní slavnost a také oblíbený Beer & Food Fest. Na zámku Konopiště bude po celý víkend 7. – 8. 8. probíhat Slavnost ovocných knedlíků. Prohlídka zámku se mimořádně zaměří na stolování v zámeckých jídelnách. 
 

Vytvořeno 3.8.2021 9:31:39 | přečteno 102x | Barbora-

Navigace

Blog

 
 
 
load