Léto plné zážitků i díky pestré nabídce akcí

Střední Čechy žijí hudebními festivaly různých žánrů, kulturními akcemi, zážitkovými programy, historickými slavnostmi i výtvarnými dílnami. Léto je možné vychutnat si tu také se skleničkou vína v ruce přímo v srdci středočeského vinařství v Mělníce. Nechte se inspirovat malou ochutnávkou právě chystaných akcí.


Zvětšit mapu

CO SE DĚJE 9. – 15. 8. 2021

 
V týdnu od 9. srpna si na své přijdou milovníci hudby, pro které je v lokalitě proslulého krásného dobříšského zámku připraven první ročník Festivalu hudby zámek Dobříš. Celovečerní koncertní projekty budou protkány nejen unikátní výstavou historických houslí čtyř staletí, ale také pestrým odpoledním víkendovým programem. Festival s lákadlem v podobě koncertního a divadelního představení Na Vivaldiho bude probíhat od 10. do 14. 8. 
 
Letní romantiku zažijí účastníci komentovaného společného pozorování (nejen) meteor z nejznámějšího meteorického roje Perseidy v noci ze 12. na 13. 8. Nevšední sledování proběhne z radarové louky hvězdárny v Ondřejově, kde se nabízí i možnost přespání pod širým nebem. 
 
Nevšedním zážitkem může být noc na Svaté Hoře v termínu 13. – 14. 8., kdy na jednom z našich nejznámějších poutních míst vrcholí i poutní slavnost – titulární slavnost zdejší baziliky. Účastníky Zážitkové noci čeká prohlídka areálu od sklepu po půdu, večeře s živou hudbou v barokní jídelně i přespání v místě plném zázraků. 
 
Vybrat si, kam vyrazit o víkendu, může být trochu oříšek. Na milovníky vína čekají tradiční svatovavřinecké slavnosti mělických vín a gastronomie přímo v srdci středočeského vinařství  Mělníce. Na Kmochově ostrově v Kolíně se ve stejný den uskuteční 9. ročník místních historických slavností, zaměřených tentokrát na osobu Karla IV. Kutnou Horou a okolím budou v sobotu i v neděli projíždět historická auta, chystá se totiž tradiční prestižní Veteran Rallye – mezinárodní závod historických vozidel do vrchu, obohacený o kulturní doprovodný program a spanilou jízdu. 
 

CO SE DĚJE 16. – 22. 8.  

 
Malí i velcí můžou v úterý 17. 8. opět vyrazit do Sázavského kláštera, kde je připravena tvůrčí knihvazačská a písařská dílna, volně navazující na zdejší tradici písařství a tvorbu kodexů ve středověku. S blížícím se víkendem je možné vyrazit do Všetic, části městyse Netvořice na Benešovsku, kde bude možné zažít atmosféru bitvy mezi americkými vojáky a indiány ve 2. polovině 19. století, a to v rámci Memoriálu generála Custera v podání herce Václava Vydry. 
 
Tu pravou letní atmosféru bude od 19. do 22. srpna možné zažít v Nymburce, kde se uskuteční 9. ročník ukázek lodí – Lodě na Labi s doprovodným programem. K télu patří i festivaly a jeden již tradiční a kvalitní se 21. 8. uskuteční v Českém Brodě. Vzácným hostem Festivalu Brod 1995 bude Marie Rottrová, která zde odehraje svůj jediný koncert letošního léta. Nevšední večírek v komorním duchu se chystá na hradě Točník, kde bude sobota patřit kolonii netopýrů, která zde hnízdí. Netopýřím večírkem provede dlouhodobá pozorovatelka netopýrů Dita Weinfurtová. 
 
V sobotu 21. 8. také začíná Mezinárodní hudební festival Kutná Hora. Již 14. ročník jednoho z nejvýznamnějších festivalů komorní hudby v České republice se skládá ze 16 koncertů a diváci se mohou těšit mimo jiné na provedení všech Beethovenových 32 klavírních sonát v mistrovské interpretaci Konstantina Lifschitze. Tento mimořádný umělecký počin bude rozdělen do 8 podvečerů. 


Zároveň je v plném proudu STŘEDOČESKÉ KULTURNÍ LÉTO, v rámci něhož si diváci užívají divadlo, kino, hudbu, tanec, scénická čtení a další představení na nejrůznějších lokacích ve středních Čechách. Letos je zastřešené mottem: Rozehrajte to s námi! Kompletní program je k dispozici ZDE
Vytvořeno 6.8.2021 14:28:48 | přečteno 87x | Barbora-

Navigace

Blog

 
 
 
load