Na konci května se otevřou hrady a zámky

Bohatě zdobené interiéry, důstojné věže shlížející do údolí, bytelné zdi střežící poklady staré staletí, vyprávění o osudech králů, královen a jejich poddaných… už se vám po návštěvách středočeských hradů a zámků stýská? Začněte se těšit na pondělí 25. května. Právě v tento den se otevřou brány královských a šlechtických sídel.


Zvětšit mapu
Jestli jste už nyní nedočkaví, dobrou zprávou je, že parky budou veřejnosti zpřístupněny už o dva týdny dříve. Podle nových ustanovení vlády se po pěšinách zámeckých zahrad budeme moci procházet již v pondělí 11. května, do sálů a komnat ale znovu nahlédneme až o 14 dní později. Do té doby budou nadále platit stávající mimořádná opatření.
 
Ať už začínáte přemýšlet o dovolené nebo o tom, kde budete trávit teplé červnové víkendy, či kam se vypravíte na prázdninový výlet, návštěva zdobného zámku či tajemného hradu je skvělou variantou. Dospělí se dozví mnoho zajímavého o české historii i daném místě a většina hradů a zámků nezapomíná ani na děti a jejich záliby. Speciální pohádkově laděné prohlídky a zábavné hry potěší nejedno dětské srdce.
 
Na našich webových stránkách zde najdete seznam středočeských pamětihodností. A nebo byste měli chuť seznámit se s naším regionem doslova královskou formou? Nový projekt nazvaný Střední Čechy královské, o němž se více dozvíte zde, vám zprostředkuje nevšední pohled na kraj v srdci naší země. Přidejte se k nám a vydejte se na napínavé putování za tajuplnými příběhy pradávných královských rodů. Na tuto napínavou cestu se budete moci vydat již koncem měsíce května!

Již nyní je otevřený průhonický přírodně krajinářský park zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, i když zatím jen v omezeném provozu, tedy bez vnitřních expozic. A na co se při své návštěvě tohoto unikátního místa můžete těšit? „Jarní probouzení je v parku v plném proudu. Začínají nakvétat magnolie, skalničky a první rododendrony. O ty ostatně návštěvníci určitě nepřijdou, máme jich v parku více než osm tisíc a nakvétají postupně, takže se potěšit jejich květy určitě stihnou,“ sdělil České televizi vedoucí Správy Průhonického parku Jiří Šmída.

Od pondělí 11. května je veřejnosti zpřístupněna zřícenina hradu Krakovec. Krakovec vás vmžiku přenese do vzdálené doby Václava IV., do éry tajuplného gotického manýrismu. Zříceninu můžete nově navštívit i ve všední dny, a to od 10 do 16 hodin, o víkendech od 9 do 17 hodin.

Turistické informační centrum Zvířetice se otevřelo v sobotu 9. května a zřícenina hradu 11. května. Součástí infocentra je  takzvaný „malý prohlídkový okruh“, který bude přístupný zdarma a skládá se z expozice a virtuálního 3D modelu hradu. Od 11. 5. je také obnovena výpravná sci-fi hra Tajemství zvířetického trezoru. V rámci této aktivity si děti i jejich rodiče vyzkouší řešení úkolů, které je dovedou k tajemnému trezoru, jenž kdysi patřil hraběnce Eleonoře.Vytvořeno 29.4.2020 10:16:14 | přečteno 958x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load