Vyhledávání

Nalaďte se na střední Čechy

Co poslouchat, když pojedete v pátek autem? Anebo doma při úklidu či přípravě obědů a večeří pro rodinu? Máme pro vás tip! Nalaďte si rádio Blaník, kde, každý pátek, poběží reportáže se zajímavými tipy na výlety po Středočeském kraji. A to na výlety i v této komplikované a nejisté době.


Zvětšit mapu
Na rádiu Blaník můžete každý pátek poslouchat pořad, na jehož tvorbě se podílí tým ze Středočeské centrály cestovního ruchu. V rámci něho reportér zavítá na tři turisticky zajímavá místa, která poslouží jako inspirace na podzimní výlety. Jelikož je náš pohyb nyní omezený, památky a kulturní instituce zavřené, může se zdát, že není kam cestovat… ale opak je pravdou! Ve středních Čechách máme spoustu úžasných koutů, které můžete navštěvovat i v této době. Překrásné přírodní scenérie, chráněné krajinné oblasti a přírodní parky, hluboké lesy protkané stezkami pro pěší i kola, zříceniny hradů ukryté mezi podzimem zbarvenými stromy – to vše jsou místa, jež vás osní, kde vám bude příjemně a kde, v tichu a klidu, obklopení malebnou krajinou, přijdete na jiné myšlenky a odpočinete si od nekončícího sledu zpráv.
 
Minulý pátek, ještě před zpřísněnými vládními opatřeními, jsme se s reportérem vypravili do sklárny Glasstar v Nenačovicích, jejíž doménou jsou dekorativní předměty z barevného skla, poté jsme zavítali na zážitkovou farmu Oslí stezka a výlet zakončili v obci Tetín, jejíž dějiny jsou neoddělitelně spojené s historií rodu Přemyslovců. Na závěr tohoto pracovního týdne jsme naplánovali výlet ke zřícenině hradu Sion a do rodinného přírodního parku Stonewood.
 
Nalaďte si každý pátek rádio Blaník, ať víte, kam se vypravit za oddechem. A i kdybyste všechny ty úžasné lokality nestihli navštívit tento podzim, věříme, že turistickou inspiraci určitě využijete i na jaře nebo v létě.

Vytvořeno 26.10.2020 9:31:16 | přečteno 212x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 

ODBĚR NEWSLETTERU

Aktuality na mail
Areal VrchběláFilm office - Středočeská filmová kancelář

Kontakt

Středočeská centrála cestovního ruchu

Husova 156/21, 110 00 Praha 1
Tel: +420 222 288 911
E-mail: info@sccr.cz

 
load