Návrat lodí na Slapy a Orlík

Nouzová opatření se dotkla dokonce i života na vodě. Provoz na známých přehradách byl omezen, ale už brzy se navrátí do alespoň zčásti běžného provozu. Vedení Povodí Vltavy uvedlo, že od 1. května zahájí převážení plavidel přes hráze vodních děl Slapy a Orlík.


Zvětšit mapu
K tomuto kroku bylo přistoupeno především proto, aby se život občanů pomalu začal vracet do normálu. Zahájení plavební sezóny se díky tomuto opatření dočkáme již tento pátek. Plavební ruch se znovu rozproudí nejen na přehradách Slapy a Orlík, ale také na plavebních komorách Štěchovice a Kamýk nad Vltavou.
 
I na vodě ale budou platit určitá bezpečnostní opatření a režim bude probíhat za nezbytných omezení. Například převoz plavidel bude možný pouze na objednání. Lodní výtah na hrázi přehrady Orlík bude v období od 1. 5. do 31. 5. v provozu vždy v pátek, sobotu a neděli, a to od 10:00 do 12:00 a od 13:00 do 15:00. Převoz lodí na vodním díle Slapy proběhne v období od 1. 5. do 31. 5. vždy ve čtvrtek, v pátek a v sobotu ve stejných časových intervalech jako v prvním případě. Od 17. 4. jsou na Vltavské vodní cestě v provozu všechny ostatní plavební komory, pouze kromě Kořenska, kde není zajištěna požadovaná plavební hloubka. Více se dozvíte zde.

Vytvořeno 4.5.2020 8:47:48 | přečteno 703x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load