Nejnavštěvovanější turistické cíle středních Čech

Které ze středočeských památek a atrakcí patří k nejoblíbenějším? Agentura CzechTourism provedla dosud nejrozsáhlejší průzkum návštěvnosti turistických cílů České republiky za rok 2019 a výsledky představila na webu tourdata.cz. Součástí průzkumu je také přehled méně proslavených, ale o to zajímavějších regionálních skvostů.


Zvětšit mapu
Nejnavštěvovanějším místem ve Středočeském kraji je AquaPalace Praha. Počet registrovaných návštěvníků v tisících je 1 013,9. Druhým nejhojněji navštěvovaným cílem je sedlecká kostnice, jejíž počet registrovaných účastníků v tisících je 482,6. Poté následuje chrám svaté Barbory v Kutné Hoře (347,5), ŠKODA Muzeum (274,2), hrad Karlštejn (212,4), zámek Loučeň (180,3), katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci (172,6), zámek Konopiště (148), pivovar Velkopopovický Kozel (132,4) a Hrádek spadající pod České muzeum stříbra (124,6), kde se dozvíte mnoho zajímavého o historii těžby stříbra v Kutné Hoře.
 
Pokud ještě nemáte jasno v letních plánech, co se inspirovat zkušenostmi a preferencemi ostatních výletníků a zavítat na některé z našich středočeských nejoblíbenějších míst? V rámci procházek po malebném historickém centru Kutné Hory určitě nesmíte vynechat chrám svaté Barbory často popisovaný jako klenot pozdní gotiky. Poté se vydejte kousek za město, do Sedlce, kde spatříte hned dvě vyhlášené pamětihodnosti – sedleckou kostnici a katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele. Výlet s malými dětmi se zajisté vydaří, když zvolíte Loučeň, kde se vaše ratolesti zabaví v rozlehlém zámeckém parku, jehož součástí je labyrintárium sestávající z dvanácti labyrintů a bludišť. Také výlet na Konopiště si užije celá rodina. Na zámku, který byl kdysi pevností, pobývaly mnohé vážené šlechtické rody a sídlo na krátkou dobu pařilo dokonce následníkovi habsburského trůnu Františkovi Ferdinandovi d'Este. To malé návštěvníky pravděpodobně tolik neoslní, ale zajisté je zaujme medvědárium, kde žijí vzácní medvědi ušatí.
 
Hledáte další cestovatelskou inspiraci? Podívejte se na naše středočeská TOP 10, která najdete zde.

Vytvořeno 22.5.2020 15:24:29 | přečteno 483x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load