Noc kostelů 2020

Noc kostelů se v České republice koná již od roku 2009 a nepřijdeme o ni ani letos. A možná že si této výjimečné události prodchnuté duchovní atmosférou budeme vzhledem k nedávným událostem vážit ještě o něco víc než v předešlých letech. Věnujte páteční večer 12. 6. návštěvám sakrálních staveb a zhlédnutí kulturních a duchovních programů, které pro vás farnosti připravily.


Zvětšit mapu
Prohlédnout si tiché a tajuplné prostory kostelů při západu slunce nebo za svitu hvězd, nakouknout do zákoutí, jež jsou jindy veřejnosti nepřístupná, a okusit povznášející a kontemplativní atmosféru, již na jiných místech než v církevních stavbách nenajdete. Noc kostelů, která se letos koná v pátek 12. června, je zážitek, na nějž zajisté už nikdy nezapomenete.
 
Do akce se zapojily stovky kostelů po celé České republice a samozřejmě i mnoho objektů ve středních Čechách zůstane tento páteční večer otevřených a umožní vám poznat křesťanství, jeho hodnoty a myšlenky přívětivou formou a skrze umění. Jednotlivé farnosti a řády připravily bohatý program sestávající z komentovaných prohlídek, hudebních a divadelních představení či workshopů. Dále budou vystaveny různé liturgické předměty a sakrální umění a zpřístupněny veřejnosti běžně nedostupné části staveb, jako jsou varhanní kůry, sakristie, krypty či klášterní zahrady. Podrobný program najdete na www.nockostelu.cz.

Vytvořeno 8.6.2020 8:56:28 | přečteno 355x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load