Online přednášky aneb za vzděláním z pohodlí domova

Cyklus online přednášek věnovaný výročí uplynutí 400 let od bitvy u Rakovníka má několik dílů a každý z nich je věnovaný jinému tématu, přičemž všechna se týkají této důležité události, která předcházela bitvě na Bílé hoře.


Zvětšit mapu
Bitva, která se udála u města Rakovník, byla velmi podstatná a ovlivnila výsledek bitvy na Bílé hoře. Přednášky sdílené na YouTube, z nichž se dozvíte mnoho zajímavého nejen o této události, ale také o době, v níž se odehrála, nejdete zde. Také můžete prozkoumat webové stránky, které jsou součástí projektu 1620 – Cesta k porážce.

V listopadu a na začátku prosince se můžete těšit například na přednášky Obrazové prameny k třicetileté válce, Bitva na Bílé hoře – vyvracení mýtů a Druhý život bitvy na Bílé hoře. Na YouTube budou také postupně uveřejňována videa, která byla natočena na místech, kde se bitva odehrála, a to pod názvy Historie výzkumu polních opevnění u Rakovníka z podzimu 1620, Polní opevnění ve světle dobových vojenských příruček, Dělostřelectvo za třicetileté války, Ranhojičství a ošetřování raněných za třicetileté války. Dále budete od 9. listopadu na webu muzeumtgm.cz moci zhlédnout online prezentaci výstavy nazvanou Střední Čechy během stavovského povstání a české války (1618-1621), jež rovněž vznikla v rámci zmíněného projektu 1620 – Cesta k porážce.

Také pro vás máme tip na dárek, ať už se rozhodnete nadělit si ho sami sobě, nebo svým blízkým, kteří se zajímají o českou historii. Druhé doplněné vydání publikace Bitva u Rakovníka 1620 můžete objednávat na e-mailové adrese rakovnik@muzeumtgm.cz.

Vytvořeno 5.11.2020 9:46:12 | přečteno 222x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load