Online výlety krajem blanických rytířů

I přesto, že nic nenahradí procházku probouzející se jarní přírodou, ve výjimečných situacích a ve chvílích, kdy nikomu není hej, dokáže uklidňující příroda zlepšit náladu i přes obrazovku počítače. Navštivte kraj blanických rytířů formou videoprohlídek. Je natolik podmanivý, že vás jeho krásy nadchnou i v online podobě.


Zvětšit mapu
V těchto dnech, kdy jsou bezpečí a ohleduplnost k druhým tolik důležité, je nejlepší zůstat doma a výlet do přírody odložit na dobu, až si ho budete moci užít naplno, bez úzkosti a strachu. A do té doby si svá oblíbená středočeská zákoutí „procestujte“ online. Stačí vám počítač a připojení k internetu a na túru se můžete vypravit… třeba hned!
 
Na stránkách www.blanik.net najdete video-trasy kopírující značené naučné stezky a jednu cyklostezku. Podíváte se například k bývalému zlatému dolu Roudný, pokocháte se rozkvetlým zámeckým parkem ve Zruči nad Sázavou, zavítáte k rozhledně Babka nebo se vydáte stezkou nazvanou S rytířem na Blaník. Dokonce i v případě, že se vám ze všeho nejvíc stýská po projížďkách na kole nebo kolečkových bruslích, existuje snadné řešení. Jedna z videoprohlídek vás přenese na upravené cesty vedoucí podél řeky Sázavy. Zvolíte si rychlost, jakou byste chtěli „jet“, a na mapě pod videem uvidíte, v jakém úseku se nacházíte.

Malebný kraj blanických rytířů je tak podmanivý, že dokáže nabít energií a alespoň trošku zklidnit rozjitřené nervy i přes obrazovku počítače.

Vytvořeno 1.4.2020 14:40:40 | přečteno 395x | Katerina.kuldova

Navigace

Blog

 
 
 
load